Šobrīd Daugavpilī

Pašvaldības grantu programmai "Impulss-2020" saņemts rekordliels pieteikumu skaits Pilsētas ziņas

645

Līdz šī gada augusta beigām katrs jaunais uzņēmējs vai Daugavpils iedzīvotājs ar savu biznesa ideju varēja pieteikties dalībai pašvaldības grantu programmā «Impulss-2020». Šoreiz tika saņemts rekordliels pieteikumu skaits - 37 iesniegumi. Speciāli izveidota Domes komisija jau ir sākusi tos pētīt, lai 23. oktobrī paziņotu par gala rezultātu.

Šogad, kā jau ierasts, grantu pretendentu vidū ir pārstāvētas dažādas uzņēmējdarbības jomas: ēdināšana, ražošana, medicīna, izklaide un citas. Katrs no viņiem ar savu ideju pretendē uz domes līdzfinansējumu līdz 7000 eiro (atbalsts līdz 75% no izdevumu summas). Kopējais programmas atbalsta fonds sastāda 60 000 eiro. Kā viens no būtiskiem kritērijiem ir jauno darbavietu radīšana mūsu pilsētā.

Pateicoties programmai «Impulss» kopš 2014. gada kopumā ir īstenoti 42 biznesa projekti, izveidotas 75 jaunas darba vietas. Šajā laikā atbalstu saņēma gan jaunie uzņēmēji, gan arī tie, kuriem jau bija savs uzņēmums ar darbības laiku ne ilgāku par diviem gadiem. Šie uzņēmumi darbojas dažādās nozarēs  un piedāvā plašu pakalpojumu un produktu klāstu, sākot no bārdas dizaina studijas un beidzot ar augsti tehnoloģisko pakalpojumu sniegšanu. Tieši pēc mēneša viņu rindas papildinās nākamie «Impulss» grantu saņēmēji.

Sižetu sagatavoja Daugavpils pilsētas domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļa.