Šobrīd Daugavpilī

Pašvaldība turpina cīņu ar stihiskajām izgāztuvēm pilsētas teritorijā Pilsētas ziņas

158

Pašvaldības policija un Valsts vides dienests (VVD) regulāri apseko pilsētas teritorijas, lai atklātu stihiskas izgāztuves vai vietas, kur nelegāli izgāzti sadzīves un celtniecības atkritumi. Nesen pašvaldība saņēma no šīm iestādēm paziņojumu par liela mēroga sadzīves un celtniecības nereģenerēto atkritumu, tādu kā betons, flīzes, ķieģeļi un azbesta materiāli, izgāztuves atklāšanu. Izvērtējot situāciju, pilsētas dome nosūtīja iesniegumu krimināllietu ierosināšanai par vides piesārņošanu.

Pēdējie apjomīgu izgāztuvju gadījumi tika konstatēti Daugavpils rūpnieciskajās teritorijās. Pirmajā gadījumā tā ir degradēta teritorija starp Spaļu un Smilškalna ielu, kur vel pagājušā gada rudenī tika atklātas vairākas stihiskās izgāztuves. Otra šāda vieta bija nomaļa teritorija pie Vaļņu ielas, ko ieskauj auto darbnīcas un automašīnu rezerves daļu veikali. Šeit tiek izgāzti celtniecības un sadzīves atkritumi, kā arī nolietotas automašīnu detaļas. Pašvaldība, kā īpašniece, ir atbildīga par šīm teritorijām, un tāpat kā jebkurai fiziskai vai juridiskai personai tai ir jāuzrauga, lai tai piederošajos zemesgabalos tiktu uzturēta tīrība un kārtība. Ja likumpārkāpējs netiek atklāts, līdzekļi teritorijas sakārtošanai un celtniecības atkritumu izvešanai būs jāpiešķir no pilsētas budžeta.

Tuvākajā laikā Pašvaldības policija izskatīs iespēju uzstādīt mobilās videonovērošanas kameras vietās, kas rada vislielākās problēmas.

Ņemot vērā pavasara tuvošanos, Komunālās saimniecības pārvaldes un Pašvaldības policijas darbinieki ir gatavi pievērst īpašu uzmanību vietām, kur veidojas stihiskās izgāztuves, turklāt gadu gaitā jau ir izveidojusies savdabīga “karte” ar visvairāk piesārņotajām teritorijām. Šādas vietas tiek regulāri apsekotas, tostarp tiek atklātas personas, kas nodarbojas ar nesankcionētu atkritumu izvešanu. Ja jūsu rīcībā ir informācija par šādiem pārkāpumiem Daugavpils pašvaldības teritorijā, droši ziņojiet pašvaldības policijas dežūrdaļai pa tālr. 654 21500 vai Komunālās saimniecības pārvaldes vides inženierim pa tālr. 654 76480.

Sižetu sagatavoja Daugavpils pilsētas domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļa.