Šobrīd Daugavpilī

PAS “Daugavpils siltumtīkli” infrastruktūras attīstībā iegulda vairāk nekā 13 miljonus eiro Pilsētas ziņas

527

PAS “Daugavpils siltumtīkli” infrastruktūras tālāka modrenizācija ļaus optimizēt uzņēmuma darbību un pozitīvi ietekmēs apkures tarifa veidošanos.

Aizvadītajā nedēļā Daugavpils Domes Pilsētas saimniecības komitejā deputāti uzkalusīja PAS “Daugavpils siltumtīkli” vadības ziņojumu par šķeldas katlumājas būvniecības projekta virzību Siltumcentrāles Nr.3 teritorijā. Neraugoties uz dažām novirzēm no sākotnējā plāna, darbi notiek pēc grafika un tos plānots pabeigt projektā noteiktajos termiņos.

Sagatavošanas darbi Siltumcentrāles Nr.3 modernizācijai ar mērķi daļēji pāriet uz atjaunojamiem energoresursiem sākās 2015. gadā. Darbi sākās 2019. gada augustā, kad Daugavpils pilsētas dome parakstīja līgumu ar piegādātāju apvienību “AXIS FILTER”. Kopējās projekta realizācijas izmaksas ir EUR 13`864`400,00 (trīspadsmit miljoni astoņi simti sešdesmit četri tūkstoši četrsimts euro) bez PVN. Tā ietvaros paredzēts uzbūvēt un nodot ekspluatācijā biokurināmā centrālās apkures katlumāju ar jaudu 30 MW, kas ļaus paaugstināt siltumapgādes efektivitāti un drošību, kā arī palīdzēs nepieļaut siltumenerģijas tarifa kāpumu.

Darbu pirmajā posmā, kas notiek pašlaik, tiek demontēta teritorijā esošā mazuta saimniecība: četri apakšzemes rezervuāri ar kopējo tilpumu 9 tonnas, mazuta sūkņu stacijas, mazuta sildītājs, noliešanas estakāde un citi inženiertīkli un tehnoloģiskais aprīkojums. Kad šie darbi tiks pabeigti, sāksies katlumājas būvniecība.

Demontāžas un sanācijas laikā bija konstatēts, ka tvertnēs esošajiem mazuta atlikumiem ir arī citi piemaisījumi. Visi atkritumi ir veiksmīgi pārsūknēti vienā hermētiskā dzelzbetona rezervuārā, kas nepieļauj to nonākšanu vidē. Lai izvērtētu, vai to utilizēšanai būs jāpielieto savādākas tehnoloģijas, kas prasa papildus finansējumu, paraugi bija nosūtīti uz laboratoriju ekspertīzei, kuras rezultātus izskatīs neatkarīgais eksperts. PAS “Daugavpils siltumtīkli” un būvdarbu veicējs norāda, ka tas neietekmēs projekta īstenošanas termiņus.

Pašlaik aktīvi notiek būvprojekta pārstrādes darbi. Projektētājs jau ir izstrādājis siltummehānikas un tehnoloģisko daļu, kā arī tuvojas noslēgumam arhitektūras un būvkonstrukciju daļu pārstrāde, tuvākajā laikā būvprojekts saskaņošanai tiks nodots Daugavpils būvvaldē. 2019.gadā lielākā daļa iekārtu rūpnīcās jau ir saražota un daļa ir piegādāta Daugavpilī.

           

Būvdarbus objektā paredzēts pabeigt līdz šī gada beigām, bet nākamgad tiks iedarbināts aprīkojums un katlumāja tiks nodota ekspluatācijā. 

 

Sižetu sagatavoja Daugavpils pilsētas domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļa

Kopīgot šo videoklipu:
Ievietot video Jūsu vietnē (HTML – kods)
Videoklipa izmēri: