Šobrīd Daugavpilī

Palīdzēsim dzīvnieku patversmes iemītniekiem pārziemot Pilsētas ziņas

500

Saskaņā ar sinoptiķu prognozēm, šī ziema solās būt auksta. Ar bažām uz gaisa temperatūras svārstībam raugās Daugavpils dzīvnieku patversmē, kur šobrīd mitinās gandrīz 200 kaķu un suņu. Ikviens no mums var palīdzēt dzīvniekiem pārciest skarbos laika apstākļus.

Daugavpils dzīvnieku patversme ir viena no retajām šāda veida iestādēm Latvijā, kur nelaimē nonākušajam dzīvniekam ir iespēja ne vien uzturēties krietni ilgāk par 14 dienām, bet arī saņemt pienācīgu medicīnisko aprūpi: kad viņš ir atkopies pēc gūtajām fiziskajām un emocionālajām traumām, patversmes darbinieki sāk meklēt atbildīgus un gādīgus saimniekus. Vairāki suņi un kaķi šeit dzīvo gadiem ilgi.

Šobrīd iestādes aprūpē ir aptuveni 150 kaķi un 35 suņi. Pēdējā laikā bēdīgā tencence, diemžēl, ir tāda, ka daudzi no viņiem nonāk šeit pēc saimnieku nāves.

Aukstajā laikā īpaši svarīgi parūpēties par mitekļu siltināšanu, kā arī jāsarūpē pietiekami daudz pārtikas, īpaši slimības novārdzinātajiem dzīvniekiem, kas tikko nonākuši patversmē, un mazuļiem.
Pašvaldība finansē dzīvnieku uzturēšanu, barošanu un ārstēšanu, tomēr šie līdzekļi ir ierobežoti. Palīdzēt patversmei pārdzīvot ziemas spelgoņu un izglābt pēc iespējas vairāk ķepaiņu var ikviens cilvēks.
Šobrīd īpaši noderēs siltās segas, pledi, dvieļi, gultas veļa un citi materiāli, kas var noderēt voljeru siltināšanai. Patversmes darbinieki uzsver, visiem šiem materiāliem jābūt dabīgiem, nederēs kaprons, zīds u.tml.

Vienmēr noderēs sausā barība un konservi suņiem un kaķiem, gan arī citi produkti, kā arī smiltis.

Pirms došanās uz patversmi, telefoniski jāsazinās ar tās darbniekiem – tālr. 20042402.

Iepazīties ar Daugavpils dzīvnieku patversmes dzīvi un iemītniekiem tuvāk var tās mājas lapā www.labsdraugs.lv. Un atcerieties: lai arī cik labi par dzīvniekiem nerūpētos patversmes darbinieki, labākā dāvana, ko var sagādāt četrkājainajam, ir drošas mājas un mīlošs saimnieks.


Sižetu sagatavoja Daugavpils pilsētas pašvaldības Komunikācijas nodaļa.