Šobrīd Daugavpilī

Noteikts uzvarētājs tūrisma un izziņas objekta metu konkursā Pilsētas ziņas

724
Noteikts uzvarētājs tūrisma un izziņas objekta metu konkursā

Ir iecere izveidot tūrisma un izziņas objektu purvā pie Latgales zoodārza. Tika izsludināts metu konkurss. 12. augustā noslēdzās pieteikumu pieņemšana, iesniegti 5 pieteikumi, bet žūrija vērtēja tikai 3 pieteikumus. 12. septembrī žūrija sniedza galīgo atzinumu.20. septembrī tika atvērtas aploksnes, kur bija norādīti autori. Metu konkursā uzvarēja arhitektu grupa SIA “Trīs arhitektūra” un SIA “Sudraba arhitektūra”. 2. vietu dala apvienība “ZGT” un SIA “Depo projekts”.

Žūrijas locekle, Domes deputāte Inguna Kokina izteica pateicību visiem autoriem par dalību konkursā un profesionālo darbu. Kokinas kundze skaidroja, ka 1. vietas ieguvējs žūriju pārliecināja ar vienkāršību un pietāti pret dabu.

Domes priekšsēdētāja vietnieks Jānis Dukšinskis uzsvēra, ka šis projekts ir jāturpina realizēt jau dabā, jo Daugavpilī ir šī unikālā vieta – purvs pašā pilsētas centrā, kas varētu būt interesants apskates objekts gan pilsētniekiem, gan viesiem.

Konkursa dalībnieku metus būs iespējas apskatīt Daugavpils Domes 1. stāva foajē.

Jāpiebilst, ka šī projekta idejas autori ir Latgales zoodārza darbinieki un tā direktors Mihails Pupiņš, kuram vēl ir daudz ideju zoodārza attīstībai.

Domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļa.