Šobrīd Daugavpilī

“NOTĀRU DIENAS” ŠOGAD TIEŠSAISTĒ Pilsētas ziņas

167
“NOTĀRU DIENAS” ŠOGAD TIEŠSAISTĒ

Šodien, 3. martā, visas dienas garumā norisināsies ikgadējās “Notāru dienas”. Šoreiz tās pielāgotas Covid-19 izplatības ierobežojumiem, tāpēc bezmaksas juridiskās konsultācijas par nekustamā īpašuma iegādi, mantojuma vai laulības šķiršanas lietām un citiem aktuāliem jautājumiem tiek organizētas tiešsaistē – notāram un apmeklētājam tiekoties īpaši izveidotā “virtuālajā kabinetā”.

Apkopotie dati par 2020. gadu rāda, ka notāru sniegto attālināto pakalpojumu skaits COVID 19 laikā audzis vairāk kā 30 reizes, tomēr tas sastāda tikai 0,6% no gada laikā veiktajām notariālajām darbībām, tāpēc arī digitālo prasmju trenēšanai “Notāru dienās” tiks pievērsta īpaša uzmanība. Līdzās juridiskām tēmām, individuālo konsultāciju laikā, notāri dos arī praktiskus padomus, kā pakalpojumus izmantot attālināti, jo šobrīd lielākā daļa iedzīvotāju ieraduši notāru biroju apmeklēt klātienē.

Līdzās privātām konsultācijām, notāri interneta vidē rīkos arī publiskas diskusijas, kurās ne tikai mudinās sakārtot dokumentus elektroniski un sniegs praktiskus padomus un ieteikumus, kas skar dažādas nozīmīgas dzīves sfēras, bet arī aktualizēs iedzīvotāju digitālās prasmes, skaidrojot, kā izmantot notāru pakalpojumus tiešsaistē.

Šogad “Notāru dienās” zvērināti notāri “virtuālajā kabinetā” ne tikai sniegs individuālas konsultācijas iedzīvotājiem, bet arī diskutēs par trim tēmām: mantojuma lietām, nekustamā īpašuma iegādi un laulības šķiršanas lietām. Bezmaksas juridiskās konsultācijas tiks sniegtas individuāli notāram un apmeklētājam tieši un nepastarpināti tiekoties Zoom kabinetā, savukārt diskusijām noteiktos laikos aicināts pievienoties ikviens interesents.

Diskusija par mantojuma lietām norisināsies no plkst. 13.20 līdz 14.20. Šajā sarunā zvērināti notāri skaidros, kāpēc ir svarīgi savlaicīgi stiprināt savu identitāti digitālajā vidē un kā šīs lietas sakārtot visērtāk.

No plkst. 14.30 līdz 15.30 norisināsies tiešsaistes diskusija par nekustamo īpašumu. Tajā notāri dalīsies pieredzē, kā, veicot mērķtiecīgas un pārdomātas darbības, iegādājoties vai pārdodot īpašumu, sevi pasargāt no iespējamās krāpniecības.

Laikā no plkst. 15.40 līdz 16.40 notāri pievērsīs uzmanību ģimenes lietām. 2020. gadā vairāk kā 3000 pāri pieņēma lēmumu šķirt laulību pie notāra. Notāru novērojumi liecina - vienošanās par to, kā vecāki turpmāk rūpēsies par bērniem, daudzos gadījumos ir formāla un strīdi pēc laulības šķiršanas, nereti turpinās gadiem ilgi, pieaugušo attiecībās ieraujot arī bērnus. Ieklausoties notāru padomos, iespējams ne tikai uzlabot savas dzīves kvalitāti, bet arī pārvarēt attiecību krīzi - kā rāda notāru sistēmas statistika, 2% gadījumu pāri maina savu lēmumu šķirt laulību.

Saite uz diskusijām pieejama te:  https://youtu.be/MK9gP4l-wG8.

Savukārt no plkst. 17.00 tiešsaistes platformā Zoom darbosies “virtuālie kabineti”, kuros interesentiem būs iespēja tikties ar notāriem un noskaidrot atbildes uz sev aktuālajiem jautājumiem. Vairāk informācijas sekojot norādītajai saitei: https://www.latvijasnotars.lv/articles/notaru-dienas-2021-tiessaiste.