Norisinājies sarunu vakars par velo infrastruktūru pilsētā Pilsētas ziņas

175
Norisinājies sarunu vakars par velo infrastruktūru pilsētā

Trešdien, 12. jūnijā, Jauniešu Iniciatīvu centrā “Navigators” (Raiņa ielā 69) aizvadīts sarunu un kopdarbošanās vakars par velo paradumiem pilsētā un nepieciešamajiem uzlabojumiem vai izmaiņām, lai iedzīvotāji šo pārvietošanās veidu izvēlētos biežāk.

Diskusiju organizēja biedrība "Zaļā brīvība" sadarbībā ar Daugavpils valstspilsētas pašvaldību, savukārt sarunu gaitu moderēja Rīgas Tehniskās universitātes pētnieces, kas biedrības īstenotā LIFE programmas projekta "RePower the Regions: ambiciozi un iekļaujoši tīras enerģijas plāni reģionu taisnīgai pārejai" ietvaros līdz 2024. gada beigām sagatavos ziņojumu par veloinfrastruktūru Daugavpilī.

Tikšanās sākumā RTU pētnieces sniedza informāciju par pašu projektu, kā arī ieskatu citu valstu pilsētu veloinfrastruktūras attīstības pieredzē. Dalībniekus aicināja dalīties savā velobraukšanas pieredzē, kuras ielas šķiet velobraukšanai visdrošākās un kuras ir samērā bīstamas. Klātesošie minēja, ka visdrošāk kā velosipēdisti jūtas Stropu trasē, kur to pārvietošanos neapdraud automašīnas, taču par samērā bīstamām tika minētas izbrauktuves no daudzdzīvokļu namu pagalmiem un publiskajām autostāvvietām. Diskusijas laikā runāts ne vien par veloinfrastruktūras attīstību, bet arī par iedzīvotāju paradumu maiņas veicināšanu, iedrošinot ikdienā pārvietoties ar velosipēdu veselības uzlabošanai, kā arī vairāk informējot par esošo, uzlaboto infrastruktūru, alternatīviem maršrutiem un pieejamām velonovietnēm. Kā vienu no steidzamāk risināmiem jautājumiem vairākums minēja velonovietņu pieejamību pie daudzdzīvokļu mājām, jo velosipēdu uzglabāšana dzīvokļos, māju pagrabos u.tml. vietās ir neērta un nedroša, tādējādi arī šis aspekts būtiski ietekmē iedzīvotāju izvēli ikdienā biežāk pārvietoties ar velosipēdu.

Šī gada otrajā pusē tiks rīkota vēl viena tikšanās ar iedzīvotājiem, kad RTU pētnieki iepazīstinās ar sagatavoto ziņojumu par veloinfrastruktūru Daugavpilī.

 

Informāciju sagatavoja:
Attīstības departaments

Izmantojiet Google Translate, lai tulkotu vietni

Daugavpils valstspilsētas pašvaldība neuzņemas atbildību par tulkojuma precizitāti!