Šobrīd Daugavpilī

Nolemts nepagarināt līgumu par siltumenerģijas iegādi no privātā uzņēmēja Pilsētas ziņas

321

Daugavpilī vairākus gadus pastāv situācija, kad PAS „Daugavpils siltumtīkli” daļu no pilsētai nepieciešamās siltumenerģijas ražo pati, bet daļu iepērk no privātajiem uzņēmējiem. Taču pilsētas vadība un uzņēmuma speciālisti nemitīgi strādā pie tā, lai iedzīvotāji saņemtu siltumapgādes pakalpojumu par iespējami zemāku cenu. Tāpēc, rūpējoties par daugavpiliešu interesēm, sadarbības nosacījumi regulāri tiek pārskatīti un izvērtēti. Šāda izvērtējuma rezultātā PAS „Daugavpils siltumtīkli” nolēma nepagarināt līgumu par siltumenerģijas piegādi ar SIA „Sprino” saistību pārņēmēju SIA „Fortum Daugavpils”.

Šāds lēmums pieņemts, pamatojoties uz veiktās iepirkumu procedūras rezultātiem: privātā uzņēmēja piedāvājums par 15 MW siltumenerģijas piegādi pilsētai atzīts par ekonomiski neizdevīgu, līdz ar to 2011. gadā noslēgtā līguma darbība tiek pārtraukta.

PAS „Daugavpils siltumtīkli” vadība norāda, ka lēmums par līguma laušanu nekādā gadījumā neapdraud apkures sezonas norisi. Siltumtīkli var nodrošināt gan vasaras, gan ziemas slodzi arī patstāvīgi.

Siltumcentrāles Nr.3 teritorijā tikmēr rosīgi turpinās 30 MW jaudīgas šķeldu katlumājas būvniecības projekts. Jaunās ēkas pamatus liks jau tuvākajā laikā. Papildus tam, ir izsludināts arī iepirkums jaunā gāzes katla uzstādīšanai TEC-3.        

Uzņēmuma infrastruktūras nemitīga attīstība ļaus paaugstināt siltumapgādes efektivitāti un drošību, kā arī palīdzēs nepieļaut siltumenerģijas tarifa kāpumu.

Sižetu sagatavoja Daugavpils pilsētas domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļa

Kopīgot šo videoklipu:
Ievietot video Jūsu vietnē (HTML – kods)
Videoklipa izmēri: