Šobrīd Daugavpilī

No 18.oktobra cilvēkiem bez COVID-19 sertifikāta atceļ atvieglojumus braukšanai sabiedriskajā transportā Pilsētas ziņas

1496
No 18.oktobra cilvēkiem bez COVID-19 sertifikāta atceļ atvieglojumus braukšanai sabiedriskajā transportā

Satiksmes ministrija informē, ka no 18.oktobra, sakarā ar valstī izsludināto ārkārtējo situāciju, pilngadīgajiem, kuriem nav vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāta, braukšanas maksas atvieglojumi netiks piemēroti. Tas attiecas arī uz Daugavpils sabiedrisko transportu.

Noteikts, ka no 18.oktobra braukšanas maksas atvieglojumi pilngadīgām personām, kurām nav vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāta, netiks piemēroti maršrutos, ko nodrošina sabiedriskā transporta pakalpojuma sniedzējs, kurš saņem dotāciju no valsts vai pašvaldību budžeta līdzekļiem.

Visiem pasažieriem, kuriem pienākas braukšanas maksas atvieglojumi, iekāpjot autobusā vai tramvajā būs jāuzrāda izdrukāts vai viedierīcē lejupielādētais Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts un personas apliecinošs dokuments (pase vai eID karte). Ja šos dokumentus nevarēs uzrādīt, biļete būs jāiegādājas par pilnu maksu. Noteikumu ievērošanu kontrolēs Valsts policija un Pašvaldības policija.

AS „Daugavpils satiksme” administrācija lūdz izturēties ar sapratni un nepārkāpt valdības noteiktos epidemioloģiskās drošības ierobežojumus, un papildus informē, ka lielas uzņēmuma darbinieku saslimstības dēļ tuvākajā laikā var notikt izmaiņas dažu sabiedriskā transporta maršrutu kustības grafikā. Uz doto brīdi slimo 22 autobusu šoferi un 18 konduktori. Pavisam slimo 75 uzņēmuma  darbinieki, 10 no tiem apstiprināta Covid-19 infekcija.

Tāpat kā līdz šim, sabiedriskajā transportā paliek spēkā sejas masku obligāta lietošana, distancēšanās un transportlīdzekļu regulāra dezinfekcija un vēdināšana.

Pasažieru skaits transportlīdzeklī paliek tāds pats, kā noteikts iepriekš – tas nedrīkst pārsniegt 80% no transportlīdzekļa ietilpības. Ja transportlīdzeklī tā specifikas dēļ nav iespējams kontrolēt pasažieru iekāpšanu un izkāpšanu, pasažieriem jāizvēlas vietas tā, lai transportlīdzekļa salons būtu vienmērīgi piepildīts un pēc iespējas būtu ievērotas distancēšanās prasības.

Daugavpils pilsētas pašvaldības Sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļa.