Nākamo apkures sezonu Daugavpils uzsāks ar zemāku tarifu Pilsētas ziņas

133
Nākamo apkures sezonu Daugavpils uzsāks ar zemāku tarifu

Marta izskaņā pašvaldības uzņēmuma “Daugavpils siltumtīkli” ekonomisti ir iesnieguši Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijā (SPRK) apkures tarifa samazinājuma pieteikumu. Paredzēts, ka no 1. maija pašreizējais tarifs 81,13 EUR/MWh saruks līdz 65,86 EUR/MWh.

Visas veiktā aprēķina detaļas tagad rūpīgi pārbaudīs SPRK darbinieki. Savukārt PAS “Daugavpils siltumtīkli” valdes loceklis Aleksandrs Karpenko gaidāmo tarifa samazinājumu pamato šādi: “Mūsu kurināmā piegādes līgumi beidzas 30. aprīlī, un ar 1. maiju mēs strādāsim pēc jauniem līgumiem, kurus esam laicīgi noslēguši. Situācija kurināmā tirgū ir stabilizējusies, es pat teiktu, ka šis tirgus ir beidzot piesātināts piedāvājuma ziņā. Tāpēc esmu gandarīts, ka mēs paguvām izsludināto iepirkumu rezultātā saņemt tādus cenu piedāvājumus, kuri ļāva mums būtiski samazināt apkures tarifu Daugavpilī”.

Šobrīd jau ir noslēgti jauni līgumi par dabasgāzes, koksnes šķeldas, koksnes granulu un elektroenerģijas piegādi uzņēmuma siltuma ražošanas vajadzībām. Tie būs spēkā līdz nākamās apkures sezonas beigām, tāpēc arī jaunais tarifs, kura projektu tagad iesniedza vērtēšanai un apstiprināšanai, provizoriski saglabāsies līdz 2025. gada maijam.

Atgādinām, ka apkures rēķinu lielumu nosaka ne vien tarifs, bet arī laika apstākļi un ēkas tehniskais stāvoklis, sakārtotība. PAS “Daugavpils siltumtīkli” spēj ietekmēt tikai tarifa faktoru, bet māju energoefektivitāte paliek to īpašnieku ziņā.

 

PAS "Daugavpils siltumtīkli"

Izmantojiet Google Translate, lai tulkotu vietni

Daugavpils valstspilsētas pašvaldība neuzņemas atbildību par tulkojuma precizitāti!