Šobrīd Daugavpilī

Mūžībā devusies Goda daugavpiliete Ludmila Timoščenko Pilsētas ziņas

1589
Mūžībā devusies Goda daugavpiliete Ludmila Timoščenko

2022.gada 12.janvārī mūžībā devusies profesore, izcila pedagoģe ar pusgadsimta darba stāžu, Goda daugavpiliete Ludmila Timoščenko.

Dzimusi 1939.gadā Orlas apgabalā, Otrā pasaules kara šausmas ar ģimeni izcieta vairākās koncentrācijas nometnēs, taču, par spīti tur iedragātajai veselībai, 1965.gadā pabeidza Daugavpils Pedagoģisko institūtu un pēc neatlaidīgiem pūliņiem ieguva habilitētās doktores grādu (1994).  Pedagoģiskajai darbībai veltīja vairāk nekā 50 dzīves gadus, lielākā daļa no tiem aizvadīta Daugavpilī. Vairāk nekā 200 profesores publikācijas, tajā skaitā  vairāki desmiti grāmatu un monogrāfiju, daudzās mācību grāmatas, rakstu krājumi, zinātnisko konferenču tēzes, avīžu un žurnālu publikācijas tulkotas daudzās pasaules valodās. Laikā no1970. līdz 1992.gadam viņa bija Daugavpils skolotāju un studentu kluba „Fakel” vadītāja un kopā ar studentiem rūpējās par bērniem-bāreņiem. 1972.-1985.gadā - DPI Pedagoģiskās biedrības priekšsēdētāja vietniece, 1986.-1991.gadā – Daugavpils Pedagogu biedrības priekšsēdētāja. No 1988.gada bija Nepilngadīgo nacistiskajā režīmā cietušo biedrības vadītāja.

L.Timoščenko apbalvota ar vairāk nekā 50 Latvijas Republikas Izglītības ministrijas Goda rakstiem, Pedagoģiskās biedrības V. Seiles prēmiju, Vissavienības tautas sasniegumu izstādes diplomu, DPI prēmijām, piemiņas zīmi „Jauniešu audzinātājs”.

2005.gadā viņai piešķirta Daugavpils domes balva "Goda daugavpilietis".

2007.gadā Viskrievijas Patriarhs Aleksijs II Ludmilai Timoščenko par nopelniem piešķīra ordeni ar rubīniem.

Daugavpils pilsētas pašvaldība izsaka visdziļāko līdzjutību Ludmilas Timoščenko piederīgajiem.

Atvadīšanās no L.Timoščenko notiks piektdien, 14.janvārī no plkst.11.00 Daugavpils Svēto mocekļu Borisa un Gļeba pareizticīgo katedrālē (Tautas ielā 2), plkst.12.00 – dievkalpojuma sākums. Pēc tam L.Timoščenko tiks guldīta zemes klēpī Ilūkstē, būs nodrošināts autobuss.

 

 

Daugavpils pilsētas pašvaldības

Komunikācijas nodaļa