Šobrīd Daugavpilī

Daugavpils Pašvaldības policijai – 25! Pilsētas ziņas

3383

20. decembrī Daugavpils pilsētas Pašvaldības policija atzīmēja 25 gadu jubileju. Svinīgajā pasākumā par ilggadēju un godprātīgu darbu sumināja labākos darbiniekus un atskatījās uz pastāvēšanas gados paveikto.

Lēmums par Pašvaldības policijas izveidi Daugavpilī bija pieņemts 1994. gada 22.decembrī. 1995. gada sākumā pilsētas ielās sāka strādāt 18 policisti. Viņu galvenā funkcija bija nodrošināt sabiedrisko kārtību, kas 90. gadu vidū, kad sabiedrībā valdīja visatļautība, bija visai sarežģīts, un nereti – arī bīstams uzdevums.

Laikam ejot, struktūras darbības sfēras paplašinājās. 1998. gadā tika izveidotas Pārvaldes nodaļa, Operatīvā Dežurējošā nodaļa un Administratīvās lietvedības nodaļa. 2001. gadā – Transporta Uzraudzības nodaļa un Nodaļa Profilaktiskajā Darbā ar Jaunatni, 2004. gadā - detoksikācijas palāta ar policijas posteni sabiedriskās kārtības nodrošināšanai. 2012. gadā Daugavpilī tika ieviesta pilsētas videonovērošanas sistēma un izveidots pašvaldības policijas videonovērošanas postenis. Pateicoties tam, kļuva iespējams piefiksēt un novērst daudz vairāk pārkāpumu. Lai spētu operatīvi reaģēt, bija palielināts policijas darbinieku skaits. Drīzumā izveidoja arī kājnieku patruļu – posteni Daugavpils Autoostā – ar nolūku nodrošināt sabiedrisko kārtību pilsētas centrā.

Uz doto brīdi pašvaldības policija ir iestāde, kurā strādā draudzīgs un saliedēts kolektīvs 135 cilvēku sastāvā. Viņu vidū ir arī tie, kas strādā organizācijā praktiski kopš tās dibināšanas.

Pašvaldības policijas darbinieki pilda dažādas funkcijas, ikdienā sadarbojoties praktiski ar visām valsts un pašvaldības institūcijām un uzņēmumiem. Regulāri notiek kopīgi reidi ar Sociālā dienesta darbiniekiem. Sadarbībā ar Komunālās saimniecības pārvaldi Pašvaldības policija cīnās ar stihisko izgāztuvju veidošanos. Daudzi noziegumi tiek atklāti, pateicoties Pašvaldības un Valsts policijas produktīvam kopdarbam. Bez Pašvaldības policijas līdzdalības nav iespējams iedomāties nevienu masu pasākumu Daugavpilī. Daudzi no sadarbības partneriem bija ieradušies uz jubilejas svinībām, lai paustu pateicību un cieņu uzticamiem Pašvaldības policijas darbiniekiem.

Pasākuma laikā skanēja daudz pateicības un atzinības vārdu. Dome vadība pauda gandarījumu par struktūras pastāvēšanas gados paveikto  un pateicās par stabilitāti un mieru, ko ikviens tās darbinieks ar savu darbu ikdienā dāvā mūsu pilsētai. Savukārt Pašvaldības policijas vadība pateicās visiem, kas šajos gados bija blakus un atbalstīja visos darbos, kas nereti nebija viegli.

Sižetu sagatavoja Daugavpils pilsētas domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļa.

Kopīgot šo videoklipu:
Ievietot video Jūsu vietnē (HTML – kods)
Videoklipa izmēri: