Šobrīd Daugavpilī

Masveida vakcinācijas centru pakalpojumus izmantoja vairāki simti daugavpiliešu Pilsētas ziņas

193

3.aprīlī Daugavpilī uzsāka darbu divi Masveida vakcinācijas centri. Viens no tiem atrodas Kultūras pils sporta zālē (Smilšu ielā 92), otrs - skolas ēkas sporta zālē Parādes ielā 7. Piecu dienu laikā vakcīnu pret COVID-19 tajos saņēmuši apmēram 500 daugavpiliešu.

Iespēju saņemt vakcīnu izmantoja dažādu prioritāro grupu pārstāvji: iedzīvotāji vecumā virs 60 gadiem (uzrādot personas apliecinošo dokumentu Pase/ID), iedzīvotāji ar hroniskām saslimšanām, veselības aprūpes un sociālās aprūpes iestāžu darbinieki (uzrādot apliecinājumu no darba vietas), kā arī personas, kuras mājās aprūpē smagi slimos cilvēkus vai arī dzīvo vienā mājsaimniecībā ar bērniem, kuriem ir noteiktas hroniskas un imūnsupresējošas slimības. Dažiem galvenā motivācija bija pasargāt sevi no inficēšanās un smagas slimības gaitas, citiem – rūpes par tuviniekiem.

Sākot ar 8.aprīli Masveida vakcinācijas centri uz laiku pārtrauks darbību, taču atsāks to, tiklīdz radīsies šāda nepieciešamība. Tikmēr vakcinēties joprojām var pie ģimenes ārstiem un medicīnas iestāžu vakcinācijas kabinetos. Pieteikties vakcinācijai var ne tikai šobrīd prioritāro kategoriju pārstāvji, bet arī visi pārējie iedzīvotāji. To var izdarīt vairākos veidos: aizpildot pieteikuma formu portālā www.manavakcina.lv, zvanot pa tālr. 8989, vai arī vēršoties pie ģimenes ārsta vai kādā no vakcinācijas centriem (Masveida vakcinācijas centrs Daugavpils Kultūras pils sporta zālē, Smilšu ielā 92 - 25251010, Masveida vakcinācijas centram Parādes ielā 7 - 24246045 vai 24246046), kas turpina pieņemt pieteikumus.

Reaģējot uz aktuālo situāciju valstī, prioritāro vakcīnas saņēmēju kategorijas tiek papildinātas.

Viens no svarīgākajiem uzdevumiem šobrīd ir pēc iespējas ātrāk atgriezties pie normāla mācību procesa. Tāpēc tika rasta iespēja prioritārā kārtībā vakcinēt arī mācību iestāžu darbiniekus. Par iespēju vakcinēties aktīvi interesējas Daugavpils skolu un pirmsskolas izglītības iestāžu pedagogi. Daudzi no viņiem jau ir pieteikušies vakcīnai portālā www.manavakcina.lv , un vairāki arī saņēmuši to, būdami kādas citas prioritārās grupas pārstāvji.

Vakcinēšana ir absolūti brīvprātīga. Tuvākajā laikā tiks apkopota informācija par visām mācību iestādēm un saplānota potēšanas gaita. No 12.aprīļa individuālā kārtā sāks vakcinēt pirmsskolas izglītības iestāžu, speciālo izglītības iestāžu darbiniekus, 1.-6.klašu skolotājus, kā arī tos bērnudārzu un skolu tehniskos darbiniekus, kuriem ir tieša saskarsme ar bērniem. Kolektīvo vakcinēšanu plāno uzsākt no 19.aprīļa: atkarībā no pieteikumu skaita, procesu varētu īstenot gan Masveida vakcinācijas centros, gan rīkojot izbraukuma vakcināciju izglītības iestādēs. No 3.maija plāno vakcinēt visus pārējos pedagogus, kas būs izteikuši šādu vēlmi.

Vairāk par vakcinācijas procesu Latvijā https://www.daugavpils.lv/afisa/informacija-par-vakcinacijas-procesu

Sižetu sagatavoja Daugavpils pilsētas Domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļa.