Šobrīd Daugavpilī

Luksofori Kauņas-Smilšu ielu krustojumā sāks darboties tuvākajās dienās Pilsētas ziņas

1033

Tuvākajā laikā atsāks darboties luksofori Kauņas-Smilšu ielu krustojumā. Par to informē Daugavpils Komunālās saimniecības pārvalde (KSP).
Satiksmes intensitāte šajā ceļa posmā ir visai liela, tāpēc luksoforu atslēgšana radīja autovadītājiem zināmas neērtības. KSP speciālisti skaidro: par iemeslu luksoforu atslēgšanai kļuva ceļu satiksmes negadījums, kas notika šeit 5.decembrī. Tā rezultātā tika bojāts programmas skapis, kas nodrošina luksoforu darbību. Bojājumi bijuši visai nopietni, un remontu bija jāveic rūpnīcā. 31.decembrī programmas skapis uzstādīts pie krustojuma, luksoforu pieslēgšana sāksies tuvākajās dienās, to plāno pabeigt šonedēļ.

Paralēli tam Komunālās saimniecības pārvalde turpina labiekārtot gājēju pārejas. Rūpējoties par iedzīvotāju drošību, pašvaldībā ir izstrādāts un tiek īstenots gājēju pāreju apgaismojuma ierīkošanas plāns 2021.–2023. gadam. Aizvadītajā gadā labiekārtotas pārejas Šaurajā ielā (Aglonas ielas rajonā), 18.Novembra ielā 199 un Piekrastes ielā 23. Uzsākti darbi Jelgavas ielā (L.Dārza ielas rajonā): tie atsāksies pavasarī, tiklīdz iestāsies labvēlīgi laika apstākļi. Programmu paredzēts turpināt arī šogad, padarot drošākas vairākas gājēju pārejas pie tranzīta ielām un ielām, kuru tuvumā ir izglītības iestādes.

Apgaismojuma ierīkošana gājējiem padarīs drošāku ielu šķērsošanu, bet autobraucējiem tas ļaus savlaicīgi pamanīt gājējus.

Sižetu sagatavoja Daugavpils pilsētas pašvaldības Komunikācijas nodaļa.