Lokālajai kanalizācijai jābūt hermētiskai Pilsētas ziņas

1210

Cik bieži jūs pārbaudāt no krāna tekošā ūdens kvalitāti? Par laimi, tie, kas ir pieslēgti centralizētajai ūdensapgādei un kanalizācijai, ir atbrīvoti no šādas vajadzības. Eiropas prasības pret dzeramā ūdens kvalitāti un notekūdeņu attīrīšanu liek pakalpojuma piegādātajam veikt stingru laboratorisku kontroli, tāpēc tiem, kas izmanto šos civilizācijas labumus, nav par ko uztraukties. Pavisam cita lieta ir akas ūdens. Speciālisti apgalvo, ka vairums aku satur gruntsūdeņus. Tieši šie ūdeņi ir visvairāk pakļauti bioloģiskam un ķīmiskam piesārņojumam, kas rodas cilvēka saimnieciskās darbības rezultātā.
Notekūdeņu mikrobioloģiskā piesārņojuma avots ir vienkārša izsmeļamā bedre, un privātmāju apbūves sektoros to ir tūkstošiem. Turklāt, jo vecāka ir šāda tualete, jo lielāka varbūtība, ka bedrē esošie patogēni jau ir nonākuši jūsu dzeramā ūdens avotā.

Lai pasargātu sevi un kaimiņus, ir jāhermetizē izsmeļamā bedre, it īpaši, jo Ministru Kabineta Noteikumi Nr.384 uzliek par pienākumu hermētisku tvertņu uzstādīšanu kanalizācijas notekūdeņu savākšanai un šo notekūdeņu periodisku izsūknēšanu, lai nepieļautu to nonākšanu gruntī un nepatīkamās smakas izplatīšanos. Tas ir izdarāms dažādos veidos. Tiem, kam lokālā noteka ir aprīkota ar betona grodiem, jēiebetonē notekūdeņu akas dibens, lai minimalizētu iespējamo filtrāciju.  Pastāv vēl viens variants. Tas ir domāts tiem, kuri var atļauties iegādāties speciālu plastika tvertni jeb septiķi notekūdeņu savākšanai. Šajā gadījumā var garantēt, ka jūsu akā nenonāks patogēnie mikroorganismi no jūsu izsmeļamās bedres.

Ministru Kabineta Noteikumi Nr.384 uzliek pašvaldībai par pienākumu izveidot tās teritorijā esošo decentralizēto kanalizācijas sistēmu reģistru un kontrolēt to ekspluatāciju. Tāpēc Daugavpils pašvaldībā ir izveidota darba grupa, kuras uzdevums ir izstrādāt saistošus noteikumus šādu sistēmu ekspluatācijas kontrolei. Atgādināsim, ka vispārpieņemtā prakse paredz, ka no septiķa līdz jūsu zemesgabala robežai jābūt vismaz 2 metriem, līdz dzīvojamai mājai – ne mazāk kā 5 metriem. Akai jāatrodas pēc iespējas tālāk no notekūdeņu savākšanas vietas.

Sižetu sagatavoja Daugavpils pilsētas domes sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļa.  

Kopīgot šo videoklipu:
Ievietot video Jūsu vietnē (HTML – kods)
Videoklipa izmēri:
Izmantojiet Google Translate, lai tulkotu vietni

Daugavpils valstspilsētas pašvaldība neuzņemas atbildību par tulkojuma precizitāti!