Šobrīd Daugavpilī

Lieldienas Daugavpilī: jautras izklaides, izrādes un tirdziņš Pilsētas ziņas

671

Ar skanīgām putnu dziesmām un siltiem saules stariem Daugavpils sagaida Lieldienas. Pilsēta tērpjas svētku rotā, lai visā krāšņumā nosvinētu pavasara, ticības un atdzimšanas svētkus.

Īpašu svētku noskaņu Daugavpilī jau vairāku gadu garumā rada krāšņas olas, ko apglezno mākslas un vispārizglītojošo skolu audzēkņi. Šīs kaistās svētku tradīcijas rezultātā jau ir tapuši vairāk nekā 30 dekori, kas rotā pilsētas centru un mikrorajonus. Šogad mākslas objektu klāstu papildināja Daugavpils Universitātes Mūzikas un mākslas fakultātes studentu gleznojumi. Jaunieši strādāja ar lielu centību, lai dāvātu pilsētniekiem svētkos īstus mākslas darbus.

Koku zarus Vienības laukumā rotā krāšņie gājputni un putnu mājiņas. Tepat uzstādītas arī šūpoles, kur varēs no sirds izšūpoties, svētkus sagaidot.

Sestdien, 20.aprīlī, Rīgas ielā norisināsies Lieldienu tirdziņš. Vairāk nekā 100 tirgotāji piedāvās iegādāties visdažādāko produkciju: te būs atrodami gan Lieldienu dekori un gardumi svētku galdam, gan augu stādi un citas praktiskas lietas, kas priecēs vēl ilgi pēc svētkiem.

Otrajās Lieldienās, 22.aprīlī, uz svētku kopīgu svinēšanu aicinās Daugavpils Kultūras pārvalde: no plkst.12.00 Vienības laukumā varēs vērot Daugavpils teātra aktieru uzvedumu, piedalīties olu skaistuma konkursā un Lieldienu darbnīcās bērniem.

Svētku dalībniekus ar savām jestrajām dziesmām priecēs viesi no Rēzeknes – folkloras kopa „Vīteri”. Jaukus pārsteigumus solījis sarūpēt arī Lieldienu Zaķis.

Pasākuma pilna programma, kā arī informācija par pilsētas tūrisma un atpūtas objektu darba laiku pirmssvētku un svētku dienās atrodama pašvaldības mājas lapā www.daugavpils.lv.

Sižetu sagatavoja Daugavpils pilsētas domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļa

Kopīgot šo videoklipu:
Ievietot video Jūsu vietnē (HTML – kods)
Videoklipa izmēri: