Šobrīd Daugavpilī

Kultūras iestāžu un tūrisma objektu darbs pēc 14.oktobra Pilsētas ziņas

824

Turpinot ierobežot Covid-19 izplatības pieaugumu Latvijā, valdība pieņēma lēmumu, ka no 14. oktobra sejas maskas būs jālieto arī muzejos, bibliotēkās un citās kultūras iestādēs. Sakarā ar to arī Daugavpilī ir ieviesti jauni drošības pasākumi, kas jāņem vērā apmeklētājiem.

Maskas nav jālieto, ja tiek apmeklēts pasākums, kurā personām paredzētas fiksētas personalizētas sēdvietas. Saglabājas iepriekšējie drošības pasākumi - roku dezinfekcija, 2 m distances ievērošana.

Latgales centrālā bibliotēka un tās filiāles turpina strādāt un apkalpot lietotājus, ievērojot valstī noteiktos ierobežojums un izstrādāto sanitāro protokolu. Tiek nodrošināti visi bibliotēkas pakalpojumi, izņemot interešu izglītības nodarbības bērniem un pieaugušajiem. Apmeklējuma laikā ir obligāti jālieto sejas maska. Šī prasība neattiecas uz bērniem līdz 13 gadu vecumam.

Daugavpils Inovāciju centrā vienlaicīgi var uzturēties ne vairāk kā 50 apmeklētāji, apmeklējuma laiks – ne ilgāk par 3 stundām. Centra vizītes apmaksa tiek veikta tikai ar karti. Apmeklējot centru, jālieto sejas maskas (bērniem līdz 13 gadu vecumam sejas maskas nav nepieciešamas).

Obligāti jālieto sejas maskas arī tiem, kas no 14.oktobra līdz 6.novembrim gribēs apmeklēt Marka Rotko mākslas centru. Iestādes administrācija aicina norēķināties ar maksājumu kartēm, lai ierobežotu skaidras naudas maksājumus.

Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā jau no 1. oktobra ir atcelta interaktīvo nodarbību un muzejpedagoģisko pasākumu norise, apmeklētāji tiek pieņemti pēc iepriekšējas pieteikšanās. No 14. oktobra sejas maskas obligāti jālieto apmeklētājiem un darbiniekiem, kuri komunicē ar apmeklētājiem.

Šmakovkas muzeja apmeklējumiem obligāta iepriekšējā pieteikšanās, ekspozīcijas apskatei paredzētais laiks – līdz 50 minūtēm. Maksimālais apmeklētāju skaits vienlaicīgi telpās ir līdz 30 cilvēkiem, obligāti lietojot sejas aizsargmaskas.

Daugavpils Cietokšņa informācijas centra telpās vienlaicīgi drīkst uzturēties līdz 8 cilvēkiem, kuriem obligāti jālieto sejas maskas.  Maksimālais uzturēšanās ilgums – līdz 30 minūtēm. Ekskursijas pa Cietoksni notiek tikai āra teritorijā grupās līdz 30 cilvēkiem, lietojot sejas maskas.

Daugavpils teātrī tiek nodrošinātas fiksētas, personalizētas sēdvietas, līdz ar to masku lietošana skatītājiem nav obligāta. Taču to var droši darīt, ja ir tāda vēlme. Starp katrām divām sēdvietu grupām ir nodrošināta 1 metra distance vai aizsargbarjera.

Visu kultūras iestāžu un tūrisma objektu apmeklētājus aicina ievērot personāla norādījumus.

Iedzīvotājus aicina arī izvērtēt savu veselības stāvokli un palikt mājās, ja ir novērojami elpceļu infekcijas slimības simptomi, kā arī, ja ir noteikts pienākums ievērot pašizolāciju, mājas karantīnu vai stingras izolācijas nosacījumus.

Sižetu sagatavoja Daugavpils pilsētas domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļa