Jaunie inženieri mērojās spēkiem čempionātā “Robotika Daugavpils 2024” Pilsētas ziņas

734

Aizvadītajā nedēļas nogalē Daugavpils Iespēju vidusskolā notika čempionāta “Robotika Latvija” posms. Šoreiz te spēkiem mērojās gandrīz 200 tehniskās jaunrades pulciņu un klubu dalībnieki no dažādām Latvijas pilsētām.

Čempionāts, kura mērķis ir veicināt bērnu un jauniešu interesi par inženierzinātnēm un robotiku, Latvijā tiek rīkots jau vairākus gadus. Un nu jau otro gadu pēc kārtas viens no tā posmiem mājvietu radis Daugavpilī, kur tehniskās jaunrades programmas piedāvā apgūt septiņas izglītības iestādes. Pašvaldības vadība, atklājot pasākumu, uzsvēra, ka ir ārkārtīgi svarīgi iet līdzi laikam un nodrošināt talantīgiem bērniem iespēju iegūt mūsdienīgu izglītību, tādējādi veicinot viņu turpmāku labklājību.

Daugavpils valstspilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Andrejs Elksniņš: “Ir skaidrs, ka šodien tā jau ir tagadne. Tā ir arī nākotne. Robototehnika šodien attīstās, un nepārprotami saistīts ar jaunām darba vietām, it īpaši IT klasterī, inženierijas klasterī, kas tiek izveidots pilsētā. Jau šobrīd vairāki mūsu uzņēmumi, tādi kā “Regula Baltija”, “SMD Baltic”, “Axon”, “Pulsar Optics”, “Lagron” veido jaunas darba vietas un meklē jaunas darba rokas ar augstu atalgojumu. Tas, ko mēs šobrīd varam iemācīt mūsu bērniem, ir tas, ka ar šo zinātni, ar šīm iemaņām viņiem ir ļoti laba perspektīva iegūt gan augstāko izglītību, gan arī augsti atalgotas darba vietas.”

Šī gada čempionāta Daugavpils posma jauninājums: līdzās tradicionālajām Lego Sumo, Mini Sumo, iRobot Sumo, līnijsekošanas un Freestyle kategorijām šoreiz varēja vērot arī dronu sacensības. Sākot ar nākamo mācību gadu iespēja apgūt šo robotikas nozari būs arī mūsu pilsētas skolēniem. Provizoriski, šādas programmas sāks darboties Daugavpils Iespēju vidusskolā un Tehnoloģiju vidusskolā licejā.

Daugavpils Iespēju vidusskolas direktores vietnieks, domes deputāts Anatolijs Gržibovskis: “Tā ir jauna vēsma, kas ienāk mūsu dzīvē un par ko bērniem ir liela interese. Uz šo brīdi notiek sagatavošanās fāze. Tiks rakstītas interešu izglītības programmas, kurās bērni tiks apmācīti lidojumiem. Lidojumi notiek gan virtuāli, gan praktiski, ģērbjot speciālās brilles. Tas notiek arī īpašos apstākļos, ar speciālu apgaismojumu, un tas ir dārgs prieks, bet mēs varēsim sarosīties un piedāvāt mūsu bērniem šādu izglītības iespēju. Provizoriski ar interešu izglītības programmas licencēšanu nodarbosies divas skolas: mūsu skola un Tehnoloģiju licejs, tās sāks daroties no 1. septembra.”

Lai gan dronu lidojumos just līdzi savējiem varēsim vien nākamgad, šī čempionāta posmā Daugavpils jaunieši nelika vilties, uzrādot lieliskus rezultātus un gūstot godalgotās vietas dažādās sacensību kategorijās. Vieni norāda, ka robotu būvēšana ir ārkārtīgi interesants brīvā laika pavadīšanas veids, citi neslēpj, ka viņus jaunu mērķu sasniegšanai motivē arī sacensību azarts un uzvaras garša.

Savukārt pasākuma organizatoru un tiesnešu piemērs nereti ir uzskatāms pierādījums tam, ka dalība tehniskās jaunrades pulciņos nereti nosaka skolēna turpmāko dzīvi, palīdzot rast tajā īsto ceļu.

Sižetu sagatavoja Daugavpils valstspilsētas pašvaldības Sabiedrisko attiecību nodaļa.

Izmantojiet Google Translate, lai tulkotu vietni

Daugavpils valstspilsētas pašvaldība neuzņemas atbildību par tulkojuma precizitāti!