Šobrīd Daugavpilī

Jaunajā gadā mainīsies būvniecības dokumentācijas pieņemšanas kārtība Pilsētas ziņas

254

Aizvadītajā nedēļā Daugavpils pilsētas domē notika seminārs būvniecības nozares speciālistiem. Tikšanās galvenā tēma bija centralizētas Būvniecības informācijas sistēmas ww.bis.gov.lv ieviešana un izmaiņas būvniecības likumdošanā, kas skars ne tikai projektētājus un būvniekus, bet arī ikvienu, kurš jaunajā gadā ieplānojis būvniecības un pārbūves darbus.

Izmaiņas paredz, ka 2019. gadā visa būvniecības ieceres dokumentācija, kas jau šobrīd tiek apkopota centralizētajā Būvniecības informācijas sistēmā www.bis.gov.lv, būs sniedzama Būvvaldē tikai elektroniskā veidā. Sākotnēji bija iecerēts sākt dokumentu pieņemšanu tikai elektroniski jau ar 1.janvāri, taču pagaidām termiņi tiek pagarināti.

 

Pērn Daugavpils pilsētas Būvvaldē tika iesniegti vairāki simti būvprojektu, kuru apjoms, atkarībā no ieceres sarežģītības pakāpes, ir no 30 lapām līdz vairākām kastēm. Pašlaik to apstrādi un digitalizāciju veic iestādes darbinieki. Jaunas sistēmas ieviešana būtiski optimizēs iestādes darbību un paātrinās datu ievadi.

Iedzīvotājus aicina laicīgi iepazīties ar sistēmu un jau tagad sākt iesniegt dokumentus elektroniski. Ja patstāvīgi tikt galā neizdodas, palīdzēs Būvniecības departamenta speciālisti.

 

BIS sistēma darbojas jau pašlaik. Te vienuviet ir apkopoti dati par nekustamajiem īpašumiem un visiem pārbūves un būvniecības darbiem, kas reģistrēti Būvvaldē. Šī informācija var būt noderīga ne vien speciālistiem, bet arī ikvienam namīpašniekam vai tam, kurš grasās iegādāties nekustamo īpašumu.

 

Centralizētā Būvniecības informācijas sistēma ļaus attālināti pieprasīt un saņemt praktiski visu ar projektēšanu un būvniecību saistīto dokumentāciju. Jau šobrīd ikviens, kurš plāno būvdarbus, ar tās palīdzību var pārbaudīt būvdarbu veicējus un būvuzraugus un viņu kvalifikāciju, kā arī saņemt citu noderīgu informāciju.

 Sižetu sagatavoja Daugavpils pilsētas domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļa.

Kopīgot šo videoklipu:
Ievietot video Jūsu vietnē (HTML – kods)
Videoklipa izmēri: