Ir sākusies Daugavpils kapsētu digitalizācija Pilsētas ziņas

6015

Jau vairākus gadus notiek sarunas par Daugavpils pašvaldības teritorijā esošo kapavietu inventarizāciju un savdabīgās digitālās kartes izveidi. Tas ļaus pašvaldībai efektīvāk pārvaldīt kapsētu teritoriju, bet iedzīvotājiem – vieglāk sameklēt  piederīgo vai paziņu apbedījumu vietas. Šogad process beidzot ir uzsākts, un aizvadītās nedēļas nogalē pašvaldības dienestiem, kuru pārziņā ir kapu uzturēšana, prezentēti pirmie rezultāti.

Daugavpilī ir 8 kapsētas, kuras pārzina Komunālās saimniecības pārvalde, bet apsaimnieko – „SIA LabiekārtošanaD”, to kopējā platība – vairāk nekā 96 ha. Šī gada pavasarī iepirkuma rezultātā KSP noslēdza pirmo līgumu par kapsētu inventarizāciju. Ir apsekotas Luterāņu un Katoļu kapsētas, kas aizņem 15.83 ha jeb 16% no kapu kopplatības. Vairāk nekā 26 000 apbedījumu iekļauti datubāzē, kas pieejama vietnē  www.cemety.lv. Ienākot tajā un ievadot meklējamās personas vārdu un uzvārdu, var saņemt precīzu informāciju par kapa atrašanās vietu, kā arī aplūkot visas kapsētas plānu.

Komunālajiem dienestiem, savukārt, būs ērtāk pārvaldīt elektroniski apkopoto informāciju (t.sk. datus par visiem infrastruktūras elementiem) un ar to saistīto dokumentāciju, kā arī sekot līdzi tam, vai apbedījumi tiek uzkopti un netiek pārsniegts piecu gadu termiņš, pēc kura, saskaņā ar Domes Saistošajiem noteikumiem, ir pieļaujama pamestās kapavietas nolīdzināšana. Šobrīd tādu gadījumu nav daudzu, taču, ņemot vērā apbedījumu tempus un teritorijas trūkumu, tuvākajā nākotnē kapavietas, kas netiek sakoptas gadiem ilgi un nav zināmas par to uzkopšanu atbildīgās personas, var sākt likvidēt.

Pašvaldība plāno nākamgad turpināt inventarizāciju, digitalizējot visas kapsētas. To grasās paveikt apmēram trīs gadu laikā.

Sižetu sagatavoja Daugavpils pilsētas domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļa.

Izmantojiet Google Translate, lai tulkotu vietni

Daugavpils valstspilsētas pašvaldība neuzņemas atbildību par tulkojuma precizitāti!