Šobrīd Daugavpilī

Inženieru arsenāls un Martinsona māja saņem Latvijas Arhitektūras gada balvu Pilsētas ziņas

668
Inženieru arsenāls un Martinsona māja saņem Latvijas Arhitektūras gada balvu

7. oktobrī Rīgā tika pasniegtas Latvijas Arhitektūras gada balvas. Vienu no balvām saņēma arī Daugavpils cietokšņa restaurētais Inženieru arsenāls un P. Martinsona māja.

Starp "Latvijas Arhitektūras gada balvas" finālistiem ierindojās Daugavpils cietokšņa inženierarsenāla un pulvera noliktavas restaurācijas un infrastruktūras labiekārtošanas projekts (Autori: "REM PRO", sadarbības partneris Konvents).

Inženierarsenāls Daugavpilī ir milzīga būve ar kalta granīta kāpnēm, un tas aizņem veselu kvartālu. Atjaunošanas laikā vietām atstāta vecā skujiņā izliktā ķieģeļu grīda, rūpīgi atjaunots vestibils ar krusta velvēm. Senāk te laboja tehniku, un arī tagad pirmais stāvs atvēlēts mašīnām, kuras saglabājušas ne vien oriģinālo krāsu, bet spējušas atbraukt no Rēzeknes. Plašais pagalms ir vēl viena vieta kultūras dzīvei. Atjaunotais aparelis – slīpā uzbrauktuve – bijis sarežģīts uzdevums, taču daugavpilieši ar to eleganti tikuši galā.

Daugavpils cietoksnī vēsturiski bija trīs pulvera pagrabi, bet līdz mūsdienām saglabājušies divi, no kuriem lielākais atjaunots un pielāgots mākslas galerijas vajadzībām. Ēka pēc rekonstrukcijas kļuvusi multifunkcionāla. Tā piemērota pasākumu rīkošanai, ekspozīciju veidošanai un atvērta tipa krājuma izvietošanai. Atjaunotais pulvera pagrabs kļuvis par jaunu kultūrtelpu Daugavpils cietoksnī. Te iekārtots jauns Daugavpils Marka Rotko mākslas centra izstāžu sektors, kas veltīts izcilā keramiķa Pētera Martinsona daiļradei.

Daugavpils pilsētas pašvaldība sveic kuplo projekta īstenotāju komandu ar augsto novērtējumu un pateicas ieguldīto darbu Daugavpils cietokšņa atdzimšanā.

 

Informāciju sagatavoja:
Daugavpils pilsētas pašvaldības
Komunikācijas nodaļa

Izmantojiet Google Translate, lai tulkotu vietni

Daugavpils valstspilsētas pašvaldība neuzņemas atbildību par tulkojuma precizitāti!