Šobrīd Daugavpilī

Investori izrāda pastiprinātu interesi par nekustamo īpašumu Daugavpils cietoksnī Pilsētas ziņas

253

9. jūnijā videokonferences formātā notika Daugavpils cietokšņa saglabāšanas un attīstības padomes kārtējā sēde, kuras laikā tika pārrunāti jautājumi par vairāku vēsturiskajā zonā esošo nekustamo īpašumu turpmāko likteni. Par galvenajām apspriedes tēmām kļuva cietokšņa hospitāļa (Hospitāļa iela 6) un vēl pērn izpirktās divstāvu kazarmas (Mihaila iela 11) attīstības iespējas.

Potenciālais investors izteica vēlmi izveidot uz kara hospitāļa bāzes pieczvaigžņu viesnīcu ar SPA, medicīnas un sporta centru pakalpojumiem, vienlaikus saglabājot kompleksa vēsturisko autentiskumu. Šis objekts, kura platība pārsniedz 10 000 kv. m, nav izmantots kopš 1994. gada, un tā iepriekš veiktajai arhitektoniski-mākslinieciskai inventarizācijai jau ir beidzies derīguma termiņš.

Situācija ar kazarmu, kas atrodas iepretim zonālajam arhīvam, ir nedaudz atšķirīga - objektu jau ir izpirkusi vietējā firma, kura plāno izremontēt šo ēku, izveidojot apartamentus un viesnīcu. Tomēr, gatavojoties remontdarbiem, atklājās, ka ēkai jānodrošina pietiekamas jaudas elektrības pieslēgums, savukārt cietoksnī esošās apakšstacijas nav paredzētas tam, lai šajā teritorijā parādītos jauni lieli patērētāji. Padomes locekļi nonāca pie secinājuma, ka šāds uzdevums jārisina kompleksi, domājot arī par citiem pieslēgumiem nākotnē.

Pēdējo pāris gadu laikā Daugavpils cietoksnī ir notikušas nopietnas izmaiņas nekustamā īpašuma īpašumtiesību ziņā - daži objekti, kā, piemēram, ēkas Mihaila ielā 10, Nikolaja ielā 2 u.c., tika iegādāti no pašvaldības vai no VAS “Valsts nekustamie īpašumi”. Tajā pašā laikā daži objekti ir pārgājuši pašvaldības īpašumā vai atrodas pārņemšanas procesā – celtne Mihaila ielā 2, 1. bastiona zona u.c.. Notiek arī aktīva vēsturiskā nekustamā īpašuma pārpirkšana starp fiziskām un juridiskām personām. Tas viss liecina par investoru pieaugošo interesi par šo pilsētas daļu.

Sižetu sagatavoja Daugavpils pilsētas domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļa.