Šobrīd Daugavpilī

Ielu remonta sezona turpinās Pilsētas ziņas

766

Daugavpilī turpinās ceļu seguma atjaunošana. Vairākas ielas jau ir sakārtotas, bet dažās darbi tiks uzsākti tuvākajā laikā.

Komunālās saimniecības pārvalde ik gadu apseko pilsētas ielas un izveido darbu plānu, prioritāri iekļaujot tajā ceļus ar lielāku satiksmes intensitāti, kā arī ielas, pa kurām kursē sabiedriskais transports. Šogad Daugavpils ielu asfalta seguma atjaunošanai no Valsts autoceļu fonda piešķirti 1 700 000 eiro (šos darbus 100% apmērā finansē Satiksmes ministrija), savukārt Tranzītielu uzturēšanas programmas ietvaros paredzēts finansējums 100 000 eiro apmērā (50% no šīs summas sedz Satiksmes ministrija, 50% - pašvaldība).

Šajā sezonā darbi jau ir noslēgušies Tautas ielā (posmā no Ventspils ielas līdz Dobeles ielai), Poligona ielā (no Viršu ielas līdz Poligona ielai 37), Sliežu ielā (posmā no Komunālās ielas līdz Sliežu ielai 8), Šūņu ielā (no Vidzemes ielas līdz Zeltkalna ielai), Komunālajā ielā (no dzelzceļa pārbrauktuves līdz pilsētas robežai), Lielajā ielā (posmā no Vienības tilta līdz Laucesas tiltam). Ūdensapgādes un kanalizācijas sistēmas attīstības projekta ietvaros asfaltēšana notiek Judovkā. Tuvākajā laikā tiks pabeigti darbi Kandavas ielā, Vizbuļu ielā, Parādes ielā un Saules ielā. Tiklīdz tas tiks izdarīts, ceļu būvnieki dosies uz Lāčplēša ielu (posmā no Viestura ielas līdz Lāčplēša ielai 77 un no Alejas ielas līdz Krāslavas ielai),  Daugavas ielu (iepretim Marka Rotko mākslas centram), Višķu ielu (posmā no Jātnieku ielas līdz Mendeļejeva ielai), Krāslavas ielu (no Saules līdz Lāčplēša ielai) un Jātnieku ielu (posmā no Aizpilsētas ielas līdz Smilšu ielai). Kad SIA „Daugavpils ūdens” un PAS „Daugavpils siltumtīkli” pabeigs maģistrālo tīklu apkalpošanas darbus,  varēs uzsākt asfalta ieklāšanu arī Kauņas ielas posmā (no Miera ielas līdz Puškina ielai), Siguldas ielā (no Tukuma ielas līdz Jelgavas ielai) un A.Pumpura ielā (no 18. Novembra līdz Puškina ielai). Drīzumā valdība skatīs jautājumu par valsts aizdevuma piešķiršanu pašvaldībai. Ja finansējums tiks saņemts, varēs sakārtot vēl vairākus ceļa posmus dažādās pilsētas apkaimēs.

Šogad savas korekcijas ceļu fonda atjaunošanā ieviesa materiālu un energoresursu straujš sadārdzinājums. Tas lika pārskatīt darba plānu un ieviest tajā korekcijas, tomēr pašvaldība strādā pie tā, lai veiksmīgi pabeigtu visus iesāktos projektus.

Aktuālai informācijai par pilsētas teritorijā veicamiem ceļu remontiem un ar to saistītām izmaiņām satiksmes organizēšanā sekojiet  pašvaldības vietnē www.daugavpils.lv.

Sižetu sagatavoja

Daugavpils pilsētas pašvaldības

Komunikācijas nodaļa