Šobrīd Daugavpilī

Iedzīvotājiem pieejams digitālais Covid-19 sertifikāts Pilsētas ziņas

963
Iedzīvotājiem pieejams digitālais Covid-19 sertifikāts

No 1. jūnija ikvienam iedzīvotājam ir iespēja iegūt digitālu sertifikātu, kas apliecina vakcinācijas pret Covid-19 vai vīrusa pārslimošanas faktu. Daugavpils iedzīvotājiem, kuri neizmanto elektroniskos resursus un kuriem nav pieejama internetbanka vai elektroniskais paraksts, lai autorizētos tīmekļvietnē covid19sertifikats.lv/, savu Covid-19 sertifikātu ir iespēja saņemt Daugavpils pilsētas domes Informācijas birojā uzrādot personu apliecinošu dokumentu.

Digitālais Covid-19 sertifikāts ir apliecinājums tam, ka persona ir vakcinējusies pret Covid-19, veikusi Covid-19 analīzes vai arī pārslimojusi vīrusu. Sertifikātu var izmantot Latvijas Republikas teritorijā, piemēram, kā apliecinājumu pakalpojumu saņemšanai, kā arī iestādes vai pasākuma apmeklēšanai. No 15. jūnija iekšzemes sistēma vakcinācijas vai Covid-19 izslimošanas fakta pārbaudei iekļauta kopīgajā Eiropas digitālajā zaļā sertifikāta sistēmā. Tas nozīmē, ka sertifikāts ir derīgs pārvietojoties arī pa Eiropas Savienību.

Savu digitālo Covid-19 sertifikātu apskatīt var tīmekļvietnē covid19sertifikats.lv/, nospiežot pogu “Apskatīt savus sertifikātus” un autentificējoties ar kādu no piedāvātajiem drošas piekļuves rīkiem – internetbanku, eID karti vai mobile ID. Tīmekļvietne piedāvā iespēju lejupielādēt sertifikātu vai to izdrukāt.

Pašlaik interneta vietnē pieejami 3 veidu digitālie sertifikāti – par veikto vakcināciju pret Covid-19, par Covid-19 laboratorisko analīžu rezultātiem, par Covid-19 izslimošanas faktu, ja iedzīvotājs ir slimojis ar vīrusu. Katrs sertifikāts satur unikālu QR kodu, kas apliecināts ar digitālu simbolu virkni. Noskenējot kodu ar viedierīcē esošo QR koda nolasīšanas aplikāciju, iespējams noskaidrot sertifikāta autentiskumu un derīgumu. Uzrādīšanai derīgs gan digitālais sertifikāts viedierīcē, gan tā izdruka papīra formātā.

Ja personai nav iespējas sertifikātu saņemt autorizējoties covid19sertifikats.lv/, papīra formātā to var saņemt Daugavpils pilsētas domes Informācijas birojā, ierodoties klātienē, uzrādot personu apliecinošu dokumentu un aizpildot speciālu pilnvaru. Informācijas biroja darbalaiks – pirmdienās no 8.00 līdz 18.00, otrdienās, trešdienās un ceturtdienās no plkst. 8.00 – 17.00, savukārt piektdienās no plkst. 8.00 – 16.00.

Vairāk informācijas par Covid-19 aktualitātēm pieejams Veselības ministrijas tīmekļvietnē: www.vm.gov.lv/lv/aktualitates-par-covid-19.

Savukārt plašāka informācija par Covid-19 aktualitātēm un vakcinācijas procesu Daugavpils pilsētas pašvaldībā pieejama www.daugavpils.lv/afisa/covid-19-celvedis-iedzivotajiem un www.daugavpils.lv/afisa/informacija-par-vakcinacijas-procesu.

 

 

 

 

Informāciju sagatavoja:

Daugavpils pilsētas domes

Sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļa