Šobrīd Daugavpilī

Garnizona kapi – izpēte ir jāturpina Pilsētas ziņas

324

Šī gada pavasarī Garnizona kapos zemes virskārtā tika atklātas kultūrvēsturiskas vērtības, munīcija un cilvēku kaulu fragmenti. Šie objekti atklājās, uzņēmumam “Labiekārtošana-D” veicot teritorijas attīrīšanu jaunu apbedījumu ierīkošanai. Šonedēļ ar asistentu un “Labiekārtošana-D” darbinieku atbalstu arheologi Guntis Zemītis un Rūdolfs Brūzis uzsāka šīs vietas izpēti.

Kā jau iepriekš tika uzskatīts, Garnizona kapu attīrītā teritorija ir dažādiem vēstures laikmetiem piederošu jauktu apbedījumu zona. Daļa no tiem nāk no 19. gadsimta, bet otra daļa ir radusies 20. gadsimta sākumā. Nav izslēgts, ka šeit var atrasties arī Otrā pasaules kara laika masu apbedījumi. Dažas no neskartajām mirstīgajām atliekām ir apbedītas zārkos, kas ir vērsti uz rietumiem, bet citiem nav kulta apbedījumu pazīmju.

Lielāko daļu objektu, kas tika atrasti zemes virskārtā, arheologi paņēma klasificēšanai un izpētei, kā arī turpmākai apbedīšanai. Tomēr, ņemot vērā apbedījumu stihisko raksturu, būs ļoti grūti veikt precīzu vēsturisko analīzi. Šim nolūkam pašvaldība mēģinās iegūt kapsētas vēsturisko skiču kopijas no Krievijas arhīviem.

Ņemot vērā visus apstākļus, pagaidām pilsētas dome sliecas uz to, lai pārtrauktu turpmākus civilos apbedījumus šajā teritorijā. Nākotnē, iespējams, šeit izdosies izveidot nekropoli, atgriežot atpakaļ vietā pieminekļus un kapakmeņus, kurus uzņēmums “Labiekārtošana-D” uzglābā savā bāzē.

Garnizona kapos joprojām darbojas diennakts videonovērošanas kameras, un pašvaldības policija reaģē uz aizdomīgu cilvēku klātbūtni šajā teritorijā.

Sižetu sagatavoja Daugavpils pilsētas domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļa.