Šobrīd Daugavpilī

Forumā ar kolēģiem no Krievijas apsprieda pilsētsaimniecības aktualitātes Pilsētas ziņas

341

20. septembrī Daugavpilī pirmoreiz norisinājās pasākumi Maskavas dienu Baltijā ietvaros. Pašvaldības vadība un darbinieki tikās ar kolēģiem no Maskavas, lai apspriestu pilsētsaimniecības nozares aktuālas problēmas un izaicinājumus.

Sadarbības līgums starp Daugavpils pilsētu un Krievijas Federācijas Maskavas pilsētas Centrālo administratīvo apgabalu noslēgts 2003. gadā. Tas paredz  sadarbību kultūras, sporta, izglītības, ekonomikas un daudzās citās jomās. Šīs tikšanās aktuālā tēma, ko apsprieda forumā Marka Rotko mākslas centrā, bija komunālo pakalpojumu kvalitātes kontrole.

Uzrunājot klātesošos, pilsētas Domes priekšsēdētājs Andrejs Elksniņš norādīja, ka mūsu pašvaldības  svarīgs uzdevums ir paplašināt kontaktus un bagātināt pieredzi, sadarbojoties ar citām pašvaldībām dažādās pasaules valstīs. Iepriekš ar Maskavas kolēģiem notikusi produktīva sadarbība transporta foruma un izglītības foruma ietvaros. Septembra sākumā Daugavpils skolu jaunieši ar panākumiem piedalījās Pasaules Lielo pilsētu olimpiādē, kas norisinājās Maskavā.

Arī runājot par komunālo pakalpojumu nozari, mūsu pilsētu uzdevumi, neraugoties uz atšķirībām platības un iedzīvotāju skaita ziņā, ir līdzīgi: svarīgākais ir sniegt kvalitatīvu pakalpojumu par iespējami zemāku cenu, uzklausīt iedzīvotājus un operatīvi reaģēt uz viņu lūgumiem. Un šāds forums ir laba iespēja veicināt produktīvu pieredzes apmaiņu.

Maskavas delegācijas vadītājs, Centrālā administratīvā apgabala prefektūras aparāta vadītājs Nikolajs Maliničevs pastāstīja par IT sistēmu ieviešanu pilsētas administrēšanas sistēmas uzlabošanai. Pēc tam tika uzklausītas Daugavpils komunālo uzņēmumu pārstāvju prezentācijas.

SIA „DDzKSU” pārstāvji stāstīja par siltumsistēmu darbību, GPS sistēmas ieviešanu autoparka kontrolei, izmantojamām IT tehnoloģijām un pašvaldības līdzfinansējuma programmām dzīvojamā fonda sakārtošanai. AS „Daugavpils siltumtīkli” vadība informēja par siltumcentrāļu darbību, siltumtrašu modernizēšanas projektiem un jaunas katlumājas būvniecību. Savukārt uzņēmumā „Daugavpils ūdens”, kas šogad svin 130 gadu jubileju, svarīgākais izaicinājums pašlaik ir decentralizētās kanalizācijas sistēmas izveide, kas, saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem Nr. 384, jāīsteno līdz 2021.gada beigām.

Pēc foruma ārzemju viesi apskatīja Daugavpils kultūras pērles – Marka Rotko mākslas centru un Daugavpils cietoksni.

Vakarā Daugavpils kultūras pilī izskanēja Maskavas kazaku kora koncerts, kura apmeklētāji varēja apskatīt arī tematisku fotoizstādi Kultūras pils foajē.

Rezumējot dienas laikā izrunāto un paveikto, Daugavpils pilsētas domes priekšsēdētājs Andrejs Elksniņš norādīja, ka pieredzes un kultūras apmaiņa noritējusi veiksmīgi.

Sižetu sagatavoja Daugavpils pilsētas domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļa.

Kopīgot šo videoklipu:
Ievietot video Jūsu vietnē (HTML – kods)
Videoklipa izmēri: