Šobrīd Daugavpilī

DRS Uroloģijas nodaļa paplašina pakalpojumu klāstu un pieejamību Pilsētas ziņas

1028

No 20. līdz 24. septembrim tiek atzīmēta Starptautiskā uroloģijas nedēļa, kad visā pasaulē uzmanība tiek vērsta uroloģisko slimību profilaksei un ārstēšanās iespējām, kā arī sabiedrība tiek informēta par jaunākajām ārstēšanas metodēm. Šī spektra saslimšanas ir plaši izplatītas, tāpēc svarīgi, ka pēdējo gadu laikā ievērojami augusi Daugavpils Reģionālās slimnīcas Uroloģijas nodaļas kapacitāte: darbu uzsāka vairāki jaunie speciālisti, kas nodrošina plaša spektra medicīniskos pakalpojumus reģiona iedzīvotājiem.

Mūsu slimnīcā veiksmīgi diagnosticē un ārstē nierakmeņu slimību, urīnceļu defektus, prostatas labdabīgu palielināšanos, urīna nesaturēšanu un onkoloģiskās saslimšanas.

Daugavpils kolēģu veikumu augstu vērtē Latvijas Urologu asociācijā, kur uzsver: ārkārtīgi svarīgi, ka daugavpiliešiem un cilvēkiem no visas Latgales tagad ir iespēja operatīvi saņemt palīdzību uz vietas arī patiešām smagos gadījumos. To ļauj gan ārstu kvalifikācija, gan pieejamais aprīkojums, plaši un veiksmīgi tiek pielietota mazinvazīvā ārstēšana.

DRS aktīvi strādā ne tikai pie jaunu speciālistu piesaistes. Liela uzmanība, neraugoties uz ierobežotajām finansēm, tiek pievērsta arī nodaļu tehniskajam nodrošinājumam. Šo pasākumu kopums ļāvis samazināt rindas un aptvert plašāku pacientu loku, gada laikā vien uroloģijas nodaļā veicot vairāk nekā 500 operācijas, un to apjoms pastāvīgi pieaug. Nodaļas speciālisti uzsver, ka ļoti liela nozīme ir arī diagnostikai: pēdējā laikā darbu uzsāka vairāki jauni radiologi, ir nopirkta jauna MRT iekārta un datoraprīkojums, kas ļauj iespējami īsākā laikā noteikt diagnozi un uzsākt ārstēšanu.

40% gadījumu operētas tiek onkoloģiskās saslimšanas. Diemžēl, statistika ir gaužām bēdīga: Latvija ir ierindojusies pirmajā divdesmitniekā starp valstīm ar augstāko prostatas vēža saslimstību. Ik gadu šī slimība, kas labi pakļaujas ārstēšanai agrīnajā stadijā un ir fatāla, ja atklāta par vēlu, tiek diagnosticēta vairāk nekā 80 gadījumos uz 100 000 iedzīvotāju. Tāpēc speciālisti aicina uzmanīgi izturēties pret savu veselību. Regulāras pārbaudes pie urologa jāveic cilvēkiem, kuriem iepriekš tika diagnosticēta hroniska urīnceļu patoloģija. Savukārt visiem vīriešiem pēc 50 gadu vecuma  ik gadu jāiziet obligāta apskate pie urologa.  

Sižetu sagatavoja Daugavpils pilsētas pašvaldības Sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļa.