Šobrīd Daugavpilī

DRS tika veiksmīgi modernizēta magnētiskās rezonanses iekārta Pilsētas ziņas

241

No 15. maija Daugavpils reģionālajā slimnīcā bija veikta magnētiskās rezonanses aparāta (MRT) modernizācija, kas ir veiksmīgi pabeigta un pacienti jau veic izmeklējumus. Šai iekārtai ir liela nozīme plaša spektra slimību diagnostikā, un tās pieejamība ir īpaši svarīga Latgales reģiona iedzīvotājiem. Pēc atjaunošanas MRT aparātam  ir uzlabota  funkcionalitāte un patoloģiju noteikšanas kvalitāte.

Magnētiskās rezonanses iekārta tiek izmantota DRS kopš 2013. gada, un iepriekš tā periodiski salūza intensīvas lietošanas dēļ. Šādas tehnikas dīkstāve negatīvi ietekmē gaidīšanas rindu uz izmeklējumiem, jo vidējā pacientu plūsma uz MRT ir viens cilvēks stundā. Tāpēc Daugavpils dome kopā ar citiem ārstniecības iestādes akcionāriem (Daugavpils novada dome, Ilūkstes novada dome un Rīgas Stradiņa universitāte) nolēma finansēt šo projektu par saviem līdzekļiem. Modernizācijas kopējās izmaksas - 623 150 EUR.

Slimnīcas vadība norāda, ka tas ir tikai pirmais solis DRS diagnosticēšanas potenciāla stiprināšanā, jo šobrīd jau tiek pabeigts iepirkums otra magnētiskā rezonanses aparāta iegādei, ko līdzfinansē ES fondi. Visticamāk, tas sāks darboties šī gada augustā/septembrī. Tādējādi slimnīca varēs ievērojami atvieglot procesu, padarot izmeklējumus pieejamākus.  Turklāt jaunam MRT būs vēl plašāks funkciju klāsts padziļinātai diagnostikai, ieskaitot kardioloģiskos izmeklējumus, kas pašlaik ir pieejami tikai Rīgā. Līdzīgs projekts tiek īstenots arī datortomogrāfijas izmeklējumu jomā.

Visi  uzlabojumi pozitīvi ietekmēs daudzu slimību diagnostiku, ļaujot ārstiem savlaicīgi pieņemt lēmumu par pareizo ārstēšanas taktiku.

Sižetu sagatavoja Daugavpils pilsētas domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļa.