Šobrīd Daugavpilī

DRS atceļ plānveida operācijas un palielina gultu skaitu pacientiem ar Covid-19 Pilsētas ziņas

762

Pēdējās dienās Latvijā jaunatklāto Covid-19 gadījumu skaits ir vairāk kā  2000 cilvēku dienā, ievērojami pārsniedzot pagājušā gada maksimālos rādītājus. Daugavpilī jaunu saslimušo skaits ir aptuveni 200 gadījumi dienā. Situācija ar Covid-19 Daugavpils Reģionālajā slimnīcā ir ārkārtīgi smaga –ar koronavīrusu slimojošo pacientu skaits ir pietuvojies 200, ik dienu tiek uzņemti apmēram 30-35 jauni pacienti, mirstības rādītājs ir ap 5 cilvēki dienā. Līdzīgas grūtības piedzīvo arī citas valsts ārstniecības iestādes, tādēļ no 18. oktobra visā Latvijā tiks pārtraukta plānveida operāciju nodrošināšana, izņemot dažas ārstnieciskās kategorijas.

DRS ir uzsākta arī slimnīcas atsevišķu nodaļu pārprofilēšana, lai paplašinātu iespēju uzņemt Covid-pacientus. Plānots izmantot arī agrāk iegādātos mobilos paneļu boksus.

Palīdzību arī turpmāk varēs saņemt akūtie pacienti, vēža slimnieki, traumatoloģijas un invazīvās kardioloģijas pacienti, cilvēki, kuriem nepieciešama hemodialīze. DRS uzņem lielu skaitu pacientu no reģiona, tāpēc tuvākajā laikā tiks lemts jautājums par līdzsvarotāku pacientu sadalījumu un viņu smaguma novērtēšanu hospitalizācijai.

Vairums pacientu ar vidēji smagu un smagu Covid-19 saslimšanas gaitu joprojām ir cilvēki vecumā virs 60 gadiem, kā arī cilvēki ar hroniskām slimībām. Personāla pārslodzes dēļ DRS un citās valsts medicīnas iestādēs ir ārkārtīgi grūti reģistrēt tos hospitalizētos, kuri ir vakcinēti pret koronavīrusu. Saskaņā ar DRS sniegto informāciju, visā pandēmijas laikā intensīvajā terapijā atradušies tikai divi šādi pacienti, un abi cieta no aptaukošanās un vairākām citām slimībām.

Šobrīd infektologi, ārsti un citi DRS darbinieki strādā ārkārtīgi lielas slodzes un Covid-19 inficēšanās riska apstākļos, un aicina ikvienu izvērtēt savu sociālo kontaktu nepieciešamību šajā grūtajā periodā.

Kopumā kopš 2020. gada marta DRS bija hospitalizēti vairāk nekā 2200 cilvēki ar Covid-19, vairāk nekā 350 no tiem ir miruši.

Sižetu sagatavoja Daugavpils pašvaldības Sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļa