Šobrīd Daugavpilī

DLRR prezentēja pirmos Daugavpilī izbūvētos tramvajus Pilsētas ziņas

913

17. oktobrī AS “Daugavpils lokomotīvju remonta rūpnīca” prezentēja pirmos divus tramvajus, kas, sadarbībā ar Čehijas partneriem, izbūvēti mūsu pilsētā. Tas ir patiesi nozīmīgs brīdis, kas paver jaunu lappusi Daugavpils senākās rūpnīcas vēsturē.

Tramvaju vagoni izbūvēti Kohēzijas fonda līdzfinansētā projekta Videi draudzīga un integrēta mobilitāte Daugavpils pilsētā” ietvaros: pērnā gada septembrī, saskaņā ar iepirkuma rezultātiem, starp SIA “Daugavpils satiksme” un AS “Daugavpils Lokomotīvju Remonta Rūpnīca” tika noslēgts līgums par četru jaunu tramvaju vagonu piegādi. Tā kopējā vērtība – 7,4 miljoni euro bez PVN.

Tramvaja vagonu ražošanas uzsākšana ne vien ieviesa jaunas vēsmas 1866. gadā dibinātā uzņēmuma darbībā, bet arī ļāva tam atgūties no pēdējo gadu laikā notikušajiem ekonomiskajiem satricinājumiem.

Daugavpils valstspilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Andrejs Elksniņš uzsver: “Pirmkārt, mēs saglabājām uzņēmumu. Tagad tas var attīstīties un piedāvāt šo produkciju arī jaunos eksporta tirgos. Ir izdevies gan saglabāt darba vietas, gan palielināt algas daugavpiliešiem, kas strādā šajā uzņēmumā, jo šāda vieda produkcija ir ar augstu pievienoto vērtību. Beidzot Daugavpilī ir piepildījies ilgi lolotais sapnis par to, ka mūsu ražošanas jaudas ir spējīgas uz tādu brīnumu kā Daugavpils tramvajs, kas jau tuvākajās dienās kļūs pat pilsētas sabiedriskā transporta daļu.”

Jaunie tramvaja vagoni veidoti atbilstoši visām mūsdienu prasībām. Tie aprīkoti ar gaisa kondicionēšanas un videonovērošanas sistēmām, pieejamas arī USB uzlādes. Salonā uzstādīti ekrāni, kas ļaus ātri un ērti noteikt savu atrašanās vietu un to, kad būs vajadzīgā pietura. Zemās grīdas tramvaji būs ērti lietošanā cilvēkiem ar kustību traucējumiem un māmiņām ar bērnu ratiņiem

Paveikto atzinīgi novērtējis arī Latvijas Republikas finanšu ministra padomnieks budžeta plānošanas jautājumos Ints Dālderis, kas Daugavpilī bija ieradies, lai iepazītos ar noslēguma stadijā esošo Eiropas fondu projektu īstenošanas gaitu. Viņš uzsvēris, ka visi pilsētā īstenojamie projekti raiti rit uz priekšu un iekļaujas darbu izpildes grafikos, savukārt DLRR uzsāktā tramvaju ražošana, kas ir unikāla parādība Latvijas kontekstā, paver visai valstij jaunas iespējas starptautiskajā eksporta tirgū.

Pirmais no jaunajiem vagoniem jau ir piegādāts SIA “Daugavpils satiksme” un tuvākajā laikā sāksies tā izmēģinājuma braucieni. Nākamo tramvaju plāno pārcelt uz sliedēm līdz šīs nedēļas beigām, bet atlikušos divus piegādāt līdz 2023. gada nogalei.

Sižetu sagatavoja Daugavpils valstspilsētas pašvaldības Sabiedrisko attiecību nodaļa.

Izmantojiet Google Translate, lai tulkotu vietni

Daugavpils valstspilsētas pašvaldība neuzņemas atbildību par tulkojuma precizitāti!