Šobrīd Daugavpilī

Divām Daugavpils pludmalēm piešķirta izcilības zīme Pilsētas ziņas

180
Divām Daugavpils pludmalēm piešķirta izcilības zīme

23. maijā virs divām Daugavpils peldvietām pacelts Zilais Karogs: šis pasaulē populārākais tūrisma sertifikāts nu jau 17. gadu pēc kārtas plīvo Stropu Centrālajā pludmalē un pludmalē „Stropu vilnis”.

Peldvietām, lai iegūtu Zilā Karoga balvu, ir jāatbilst vairāk nekā trīsdesmit kritērijiem, kas ir sadalīti četrās grupās - vides izglītība un informācija, drošība, apsaimniekošana un serviss, ūdens kvalitāte. Zilā Karoga kritēriju ieviešana nodrošina pilnvērtīgu metodoloģiju peldvietu un piekrastes apsaimniekošanai, kurā ir ņemti vērā vides aizsardzības un ilgtspējīgas attīstības faktori, un pievērsta liela uzmanība vides kvalitātes uzturēšanai un bioloģiskās daudzveidības aizsargāšanai, tādējādi garantējot drošu atpūtu tīrā vidē. 

Ar katru gadu šie kritēriji kļūst arvien stingrāki un ietver arvien jaunus aspektus, taču Daugavpils peldvietas, saskaņā ar Vides izglītības fonda speciālistu novērtējumu, atbilst visām izvirzītajām prasībām un šogad saņēmušas pat augstāku novērtējumu, nekā pērn.

Kopumā „Zila Karoga” izcilības zīme šogad piešķirta 11 Latvijas peldvietām un vienai jahtu ostai. Daugavpils pludmalēs plīvojošie karogi ir vienīgie visā Latgalē.

Lai gan Zilie karogi piešķirti divām pludmalēm, Daugavpilī ir daudz iedzīvotāju iecienītu peldvietu arī citu ūdenstilpju krastos. Pašvaldība veic tehnisko uzturēšanu arī vietās, kurām nav piešķirts oficiālas pludmales statuss. Ūdens kvalitātes paraugi regulāri tiek ņemti 12 peldvietās: Ruģeļu ūdenskrātuves peldvietā, Gubiščes ezera peldvietā, Mazā Stropu ezera peldvietā, Lielā Stropu ezera Centrālajā peldvietā, Lielā Stropu ezera peldvietā “Stropu Vilnis”, Šūņu ezera peldvietā, Plotičku ezera peldvietā, Zirgezera peldvietā, Esplanādes ūdenskrātuves peldvietā, Porohovkas ezera peldvietā, Stropaka ezera peldvietā un Lielā Trijkārtu ezera peldvietā.

Komunālās saimniecības pārvaldes speciālisti atgādina: pavadot brīvo laiku pie dabas der atcerēties, ka apkārtējās vides tīrība un sakoptība lielā mērā ir atkarīga no pašiem atpūtniekiem.

 

Informāciju sagatavoja:

Daugavpils valstspilsētas pašvaldības

Komunikācijas nodaļa,

Komunālās saimniecības pārvalde

Izmantojiet Google Translate, lai tulkotu vietni

Daugavpils valstspilsētas pašvaldība neuzņemas atbildību par tulkojuma precizitāti!