Šobrīd Daugavpilī

DDzKSU darba rezultāti 2018. gadā: par 30% lielāks paveikto remontdarbu apjoms un zemākais nesadalītā ūdens daudzums pēdējos 8 gados Pilsētas ziņas

222

Daugavpils Dzīvokļu un komunālās saimniecības uzņēmums (DDzKSU) apkopojis statistikas datus par 2018. gadā paveikto. Aizvadītais gads bijis īpaši ražens māju rekonstrukcijā un pagalmu labiekārtošanā ar pašvaldības līdzfinansējuma piesaisti. Izdevās arī ievērojami samazināt nesadalītā ūdens daudzumu.

Atskatoties uz aizvadīto gadu, DDzKSU speciālisti norāda, ka iedzīvotāji sāka daudz aktīvāk piedalīties Daugavpils pilsētas domes līdzfinansētajās programmās, remontējot mājas un labiekārtojot pieguļošās teritorijas. Gada laikā īstenoti 200 šādi projekti. Populārākais remontdarbu veids ir durvju un logu nomaiņa kāpņutelpās. Tiem seko jumtu remonts un bēniņu siltināšana.

Vēl viens pieprasīts būvdarbu veids ir autostāvvietu iekārtošana un pagalmu labiekārtošana, kuru  īstenošanai pašvaldība piedāvā ļoti izdevīgus nosacījumus: būvdarbu līdzfinansējums piešķirams 70% apmērā, bet projektēšanai, ja tās izmaksas nepārsniedz 3 000 euro, var saņemt līdz pat 100% .

Lai iesaistītos pašvaldības līdzfinasētajās programmās, piekrišana būvdarbiem jādod vairāk nekā pusei no dzīvokļu īpašniekiem. Vēl viens obligātais nosacījums – jābūt pārņemtām mājas pārvaldīšanas tiesībām. Šādu māju skaits pērn audzis ļoti strauji.

Līdztekus renovēšanas darbiem, uzņēmums aktīvi veic arī ikdienas remontdarbus. DDzKSU avārijas dienests pērn apkalpojis vairāk nekā 10 000 operatīvo izsaukumu (vairāk nekā 30 dienā), bet santehnikas, elektrotīklu un liftu remontu skaits gada griezumā pārsniedz 21 000, jeb 58 dienā. Neraugoties uz veikto darbu lielo apjomu, 89 mājās izdevās samazināt apsaimniekošanas tarifu.

DDzKSU speciālisti aktīvi strādā, lai samazinātu „nesadalītā” ūdens daudzumu, un pērn šis darbs vainagojās panākumiem: 2018. gadā tika novērota pozitīva tendence un ūdens starpība ir samazinājusies līdz 11.03%, kas ir viszemākais rādītājs kopš 2011.gada. Tas ir izdevies, pateicoties pastāvīgam monitoringam, sms atgādinājumu sistēmas ieviešanai un jauna tipa plombām, kas uzstādītas jau 42 mājās.

Jaunajā darba gadā uzņēmums iecerējis īstenot vairākus simtus projektu, kā rezultātā daugavpilieši iegūs labiekārtotu un uzlabotu dzīves vidi.

 

Sižetu sagatavoja Daugavpils pilsētas domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļa.

Kopīgot šo videoklipu:
Ievietot video Jūsu vietnē (HTML – kods)
Videoklipa izmēri: