Šobrīd Daugavpilī

Daugavpils uzņēma kolēģus no Lietuvas “Trans-form” mācību vizītē Pilsētas ziņas

814
Daugavpils uzņēma kolēģus no Lietuvas “Trans-form” mācību vizītē

Martā pārstāvji no Paņevežas un Visaginas pašvaldībām (Lietuva) mācību vizītes ietvaros apmeklēja Rēzeknes un Krāslavas novadus, Daugavpils pilsētas pašvaldību, kā arī Rēzeknes speciālo ekonomisko zonu (SEZ).

No 19. marta līdz 22.martam speciālisti no Lietuvas iepazinās ar projekta partneru degradēto teritoriju revitalizācijas plāniem un jau īstenotajiem darbiem šajā jomā.

Daugavpilī speciālisti pavadīja divas dienas. Mācību vizītes mērķis bija gūt pieredzi par latviešu pieeju pašvaldību īpašumā esošo degradēto teritoriju revitalizēšanā, pārveidojot tās par pievilcīgām un ilgtspējīgi izmantojamām. Tāpat kā šāda pasākuma laikā Lietuvā, arī Latvijā notika gan tikšanās pašvaldībās, gan revitalizēto teritoriju apskate. Daugavpilī tika apmeklēti šādi objekti - Daugavpils cietoksnis, Latgales zoodārzs, Stropu trase, Porohovkas ezers, Ziemeļu rūpnieciskā teritorija, Esplanāde un ZINOO centrs. Delegāciju uzņēma Domes Attīstības departamenta pārstāvji.

Mācību vizīte tika organizēta Interreg V- A Latvijas – Lietuvas programmas 2014.- 2020. gadam projekta LLI- 386 „Trans-form” ietvaros.

Vairāk par projektu:

https://www.daugavpils.lv/pilseta/pilsetas-attistiba/projekti/realizacija-esosie-projekti/starptautiskie-projekti/degradeto-teritoriju-revitalizacija-(transformations-from-slum-to-chic)-trans-form-nr.lli-386

J.Reča-Lāže
Projekta koordinatore

Jolanta.reca-laze@daugavpils.lv