Šobrīd Daugavpilī

Daugavpils svinēs “Ziedošos Ziemassvētkus” Pilsētas ziņas

538
Daugavpils svinēs “Ziedošos Ziemassvētkus”

Šajā nedēļas nogalē tiks iedegta pirmā svece lielajā pilsētas Adventes vainagā. Līdz ar Adventes sākumu Daugavpils pilsēta pakāpeniski ietērpsies Ziemassvētku rotā. Šogad svētku noformējuma moto ir “Ziedoši Ziemassvētki”.

Advente ir ne tikai Ziemassvētku gaidīšanas laiks, bet arī jauna liturģiskā gada sākums kristiešiem. Gatavojoties šim svētku laikam 27. novembrī plkst. 18.00 Sv. Pētera Ķēdēs Romas katoļu baznīcā notiks dievkalpojums, un blakus baznīcai iedegsies pirmā svece pilsētas Adventes vainagā.

Gan Daugavpils pilsētas centrā, gan pilsētas apkaimēs pakāpeniski ienāks svētku noskaņa. Līdz ar svētkiem raksturīgo egļu zaļumu, pilsētas noformējumu papildinās ziedu  motīvi. Īpaša loma Ziemassvētku rotājumos ir tieši lilijas ziedam, kas ir Vissvētākās Jaunavas Marijas simbols, un Daugavpils pilsētas simbols. Jaunajā Derībā teikts, ka Erceņģelis Gabriels, pareģojot Jēzus dzimšanu, pasniedzis Jaunavai Marijai lilijas ziedu. Tieši tāpēc arī Rīgas ielā, pie dzelzceļa stacijas, gaismas eņģeļi visiem dāvās lilijas ziedu – miera, cerības un atdzimšanas simbolu.

Rīgas iela tradicionāli tiek  dekorēta ar svētku vainagiem ap laternām, ar gaismas strūklaku, gaismas arkām. Pāri ielai tiek izvietotas gaismas lāstekas, virtenes, dekori.  Dažādi gaismas dekori uz laternām rotās arī daudzas pilsētas ielas.

Pumpura skvērs kļūs par Pasakainu mežu, ar gaismas dzīvniekiem, un kur uzziedēs brīnumaina pļava. Vēsturiskajā Dubrovina parkā iedegsies svētku lukturīši, gaismas ūdeni liess lielā strūklaka un skanēs gaismas stīgas. Pie Stropu ezera “atpeldēs” gaismas buru laiva un uzziedēs ūdens roze/lilija.

Daudzās vietās pilsētā – uz satiksmes apļiem, parkos tiek izvietotas dažādu izmēru gaismas bumbas.

Dažādos pilsētas apkaimēs tiks rotātas 16 lielās egles. Egle pie Daugavpils Ledus halles tradicionāli kļūs par mīlestības egli, kurā uzziedēs dekori-sirdis. Turpat arī tiks uzstādīts Jauna gada skaitlis 2022!

Daugavpils parku un skvēru kokos saplauks tūkstošiem gaismas ziedu. Ziedošo Ziemassvētku noskaņa ienāks arī Vienības laukumā, kur no 11. decembra rotāsies pilsētas centrālā egle.

 

Informāciju sagatavoja:

Daugavpils pilsētas pašvaldības

Komunikācijas nodaļa,

Pilsētplānošanas un būvniecības departamenta

Pilsētvides nodaļa