Šobrīd Daugavpilī

DAUGAVPILS SVIN PILSĒTAS SVĒTKUS Pilsētas ziņas

2186
DAUGAVPILS SVIN PILSĒTAS SVĒTKUS

Ar moto “Ar Daugavpili sirdī” no 2. līdz 4. jūnijam Daugavpils svin savu 748. dzimšanas dienu. Visu nedēļas nogali daugavpilieši un pilsētas viesi var baudīt vērienīgu izklaides programmu ar pašmāju un ārzemju mākslinieku priekšnesumiem, atrakcijām, āra kafejnīcām un daudzām citām izklaidēm dažādiem vecumiem un gaumēm.

Sekot līdzi Pilsētas svētku gaitai var FOTOGALERIJĀ.

DAUGAVPILS PILSĒTAS SVĒTKU PROGRAMMA (LAT) PDF

ПРОГРАММА ПРАЗДНИКА ГОРОДА ДАУГАВПИЛС (RUS) PDF

DAUGAVPILS CITY FESTIVAL POSTER (ENG) JPG

Pilna pilsētas svētku programma pieejama arī, savā viedierīcē skenējot QR kodus no pilsētā izvietotajām afišām.

No piektdienas, 2. jūnija, svētku noskaņa visas dienas garumā baudāma Daugavpils Universitātes skvērā, A. Pumpura skvērā, Dubrovina parkā un dažādās Daugavpils kultūras iestādēs.  Līdzās daudzveidīgajai koncertprogrammai, III Latvijas akordeonistu orķestru salidojumam un izklaidēm bērniem, savu darbību uzsāk svētku tirdziņš Rīgas ielā un āra kafejnīcas.

 

Īstu piedzīvojumu garšu lielie un mazie Daugavpils pilsētas svētku apmeklētāji no 2. līdz 4. jūnijam var baudīt atrakciju pilsētiņā A. Pumpura skvērā un Dubrovina parkā.

 No plkst. 18:00 svētki sāka skanēt arī uz pilsētas galvenās svētku skatuves Vienības laukumā, kur uzstājās grupas „Bel Tempo”, „Carnival Youth”, „The Sound Poets” un dziedātājs Fēliks Šinders (Felix Shinder).

 

Kulmināciju Daugavpils pilsētas svētki sasniedza sestdien, 3. jūnijā, kad pēc Covid-19 pandēmijas pārtraukuma atkal norisinājās tradicionālais Daugavpils pilsētas svētku gājiens, kurā šoreiz, pārstāvot dažādas pašvaldības iestādes, skolas, kultūras iestādes, uzņēmumus, biedrības, radošos kolektīvus un citas organizācijas, piedalījās aptuveni 3000 dalībnieku. Tā kā šis gads ir XXVII Vispārējo latviešu dziesmu un XVII Deju svētku jubilejas gads, Daugavpils pilsētas svētku oficiālās atklāšanas koncertā, kas norisinājās pēc gājiena, pilsētas radošie kolektīvi vienojās kopīgā krāšņā koncertprogrammā, katrs izpildot daļu no Dziesmu un deju svētku repertuāra.

Visas dienas garumā turpināja darboties arī skatuves Dubrovina parkā, A. Pumpura skvērā, Svētku tirdziņš, āra kafejnīcas un atrakcijas bērniem. Šajā dienā programmu papildināja arī sportiskās aktivitātes, kuras varēja ne tikai vērot, bet arī tajās iesaistīties.

Tuvojoties dienas noslēgumam, no plkst. 19:00 uz galvenās pilsētas svētku skatuves uzstājās gaidītākie skatuves mākslinieki – grupa „KJ Collective”, Ivo Fomins un Vera Brežņeva. Par īpašu pārsteigumu kļuva šī gada Pasaules čempionāta hokejā bronzas medaļas ieguvēja Mika Indraša apsveikums Daugavpilij tās 748. dzimšanas dienā. 


 

Plkst.23.15 debesis virs Daugavpils izgaismoja grandiozā svētku uguņošana Daugavmalā.

 

Daugavpils pilsētas svētku noslēguma dienā, 4. jūnijā, paralēli aktivitātēm pilsētas centrā interesenti tiek aicināti apmeklēt arī Daugavpils cietoksni, kur norisinās „Krāmu tirdziņš”, Daugavpils cietokšņa Nikolaja vārtu atvēršanas ceremonija un auto izstāde. Bet plkst. 18:00 stadionā „Lokomotīve” – 2023. gada Polijas 2. līga spīdvejā.

Pasākumu rīko Daugavpils valstspilsētas pašvaldība, Daugavpils valstspilsētas pašvaldības iestāde „Kultūras pārvalde” un pašvaldības iestādes. Informācija: www.daugavpils.lv.
Informējam, ka festivāla pasākumi tiek fotografēti un filmēti Daugavpils valstspilsētas pašvaldības  publicitātes un vēsturiskām vajadzībām.

Izmantojiet Google Translate, lai tulkotu vietni

Daugavpils valstspilsētas pašvaldība neuzņemas atbildību par tulkojuma precizitāti!