Šobrīd Daugavpilī

Daugavpils svin Pilsētas svētkus Pilsētas ziņas

1658

No 15. līdz 20. jūnijam Daugavpils svin 746.dzimšanas dienu. Pilsētas svētku kulminācija tradicionāli ir nedēļas nogalē. Jau piektdien daugavpiliešiem un pilsētas viesiem bija lieliska iespēja baudīt neparasto gaisotni un krāšņus skatus. Arī sestdiena  un svētdiena solās būt ne mazāk interesantas.

Piektdienas novakarē muzikāla noskaņa pārņēma Vienības laukumu, Andreja Pumpura skvēru un Dubrovina parku, kur daudzi steidza baudīt arī āra kafejnīcu piedāvātos gardumus un asās sajūtas atrakciju parkā.

Neilgi pirms saulrieta virs pilsētas pacēlās gaisa baloni. Iestājoties tumsai, tos varēja vērot pie Nikolaja vārtiem cietoksnī un Esplanādes parkā. Krāšņais skats ar spīdošajiem gaisa baloniem lieliski papildināja muzikālo strūklaku instalāciju. Ja kāds nav paguvis to ieraudzīt, nekas nav zaudēts: gaisa balonu lidojumi virs Daugavpils notiks arī sestdienas vakarā un svētdien no rīta, savukārt muzikālo ūdens strūklaku instalāciju un spīdošus balonus pie DU “jaunā korpusa” Parādes ielā 1 varēs vērot sestdien plkst.23.00 – 00.00.

Visu nedēļas nogali varēs baudīt muzikālu noskaņu parkos un skvēros, apmeklēt āra kafejnīcas un atrakcijas Dubrovina parkā un tā tuvumā, bez maksas apskatīt Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzeja un Māla mākslas centra ekspozīcijas.

                Sestdien plkst.12.00 – 20.00 var apmeklēt tirdziņu Rīgas ielā, bet plkst.14.00 – 20.00 – krāmu tirdziņu Cietoksnī.

                Savukārt svētdien plkst.11.30 visi aicinati uz Daugavpils cietokšņa iesvētīšanas 188.gadadienu. Tiks pacelts Cietokšņa karogs, svinīgi atvērti Nikolaja vārti, un pusdienlaikā atskanēs lielgabala šāviens.

No plkst.12.00 līdz 13.30 aiz DU jaunā korpusa Parādes ielā 1 varēs vērot drošsirdīgo izpletņlecēju paraugdemonstrējumus, bet pievakarē, plkst.18.00 – 20.00 ceļojumā pa Daugavu dosies neparasts muzikāls retro kuģītis.

Pasākumu pilna programma pieejama pašvaldības vietnē www.daugavpils.lv, www.kultura.daugavpils.lv

Informējam, ka festivāla pasākumi tiek fotografēti un filmēti Kultūras pārvaldes publicitātes un vēsturiskām vajadzībām.

Svinot Pilsētas svētkus, atcerēsimies par drošības pasākumu ievērošanu, nepakļaujot liekam riskam sevi un apkārtējos. Lai mums visiem skaista un priecīga Daugavpils dzimšanas diena!

Sižetu sagatavoja Daugavpils pilsētas domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļa.