Daugavpils svin 749. dzimšanas dienu (FOTO, VIDEO) Pilsētas ziņas

2958
Daugavpils svin 749. dzimšanas dienu (FOTO, VIDEO)

Piektdien, 31. maijā, sākušās pilsētas 749. dzimšanas dienas svinības, kas ilgs līdz 2. jūnijam. Trīs dienu garumā pilsētu pieskandinās apsveikumi, koncerti un svētku prieks.

Kamēr daugavpilieši un pilsētas viesi vēl gatavojas svinībām, svētkus Daugavpilī, ar tiešraidi no Rīgas ielas, ieskandina “TOP radio”

Jau pēcpusdienā, no plkst. 15.00, baudīt jaunas svētku garšas aicinās Svētku tirdziņš un āra kafejnīcas, bet elpu aizraujošos piedzīvojumos mesties piedāvās Ģimenes atrakciju parks.

Savukārt plkst. 17.00 sāksies svētku koncerti Dubrovina parkā un Andreja Pumpura skvērā. Bet vakarā Vienības laukumu pieskandinās “Raxtu Raxti” un “Dagamba”.

Šogad pirmo reizi Daugavpils pilsētas svētkos darbosies “Tūrisma iela”. No 31. maija līdz 1. jūnijam Ģimnāzijas ielas posmā būs sapulcējušies Baltijas valstu tūrisma nozares pārstāvji, kuri ļaudīm palīdzēs saplānot atpūtu kā Latvijā, tā Igaunijā un Lietuvā.

Savu kulmināciju svētki sasniegs sestdien, kad norisināsies arī Starptautiskajai bērnu aizsardzības dienai veltītas aktivitātes. Dubrovina parkā notiks pasākumi visai ģimenei. Uzstāsies vietējie bērnu un jauniešu kolektīvi, pilsētu ieskandinās Vienības nama profesionālie orķestri kopā ar talantīgajiem daugavpiliešiem.

Kā katru gadu, pašvaldības iestādes, skolas, uzņēmumi, biedrības un citi pilsētas kolektīvi vienosies vienā kopīgā svētku gājienā, kas nu jau kļuvis par tradīciju.

Svētku kulminācijas koncertā uz lielās svētku skatuves uzstāsies grupa "A-Europa" un ukraiņu estrādes zvaigzne Loboda. Bet pēc koncerta baudīsim košu svētku uguņošanu Daugavmalā.

1. jūnijā Esplanādes parkā un 2. jūnijā pie Daugavpils olimpiskā centra norisināsies sportiskas aktivitātes, kas ievadīs vasaras sportisko aktivitāšu ciklu Daugavpilī.

Pilsētas svētki noslēgsies vēsturiskā gaisotnē 2. jūnijā Daugavpils cietoksnī. Apmeklētāji varēs no jauna atklāt vēstures lappuses un iepazīt kultūras tūrisma objektus. Baudot svētku priekšnesumus un īpašo atmosfēru, būs iespēja piedalīties Nikolaja vārtu atvēršanas ceremonijā un karoga pacelšanā.

FOTOGALERIJA

 

Informāciju sagatavoja:

Daugavpils valstspilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību nodaļa

Izmantojiet Google Translate, lai tulkotu vietni

Daugavpils valstspilsētas pašvaldība neuzņemas atbildību par tulkojuma precizitāti!