Šobrīd Daugavpilī

Daugavpils saņēma Labklājības ministrijas atzinību par vides pieejamības nodrošināšanu Pilsētas ziņas

577
Daugavpils saņēma Labklājības ministrijas atzinību par vides pieejamības nodrošināšanu

3.decembrī, Starptautiskajā invalīdu dienā, Daugavpils pilsētas pašvaldība saņēma  divus Labklājības ministrijas atzinības rakstus par labās prakses īstenošanu vides piekļūstamības nodrošināšanai Dienas aprūpes centrā personām ar garīga rakstura traucējumiem Arhitektu ielā 21 un Daudzfunkcionālajā sociālo pakalpojumu centrā bērniem un jauniešiem “Priedīte” Turaidas ielā 36.

Šī gada novembrī ar Eiropas Sociālā fonda atbalstu tika organizēta Labklājības ministrijas iniciēta konference “Iekļaujoša dizaina izaicinājumi pilsētvidē”. Tās mērķis bija veicināt sabiedrības izpratni un interesi par sasniegumiem un pielietojumiem iekļaujoša dizaina jomā, kas vērsti uz vides un IKT piekļūstamību ikvienam. Konferences ietvaros par labās prakses ieviešanu atzinīgi tika novērtēti vairāki projekti, kurus Latvijas pilsētu pašvaldības īstenojušas ESF finansēto programmu ietvaros.

Divi no piecpadsmit nominētajiem labās prakses piemēriem ir objekti, kas labiekārtoti Daugavpils pilsētas pašvaldības programmas “Infrastruktūras pielāgošana deinstitucionalizācijas plāna īstenošanai” projekta Nr. 9.3.1.1/19/I/003 ietvaros. Dienas aprūpes centrā personām ar garīga un funkcionāla rakstura traucējumiem Arhitektu ielā 21 izveidota ne tikai cilvēkiem ar kustību traucējumiem pielāgota vide centra iekštelpās, bet arī izveidota sajūtu taka, mākslas paviljons un nojume, ierīkots speciāls atpūtas un sporta laukums, kur cilvēki ar funkcionāliem traucējumiem var pilnvērtīgi pavadīt brīvo laiku. Savukārt Daudzfunkcionālajā sociālo pakalpojumu centrā Turaidas ielā 36 vide ir pilnībā pielāgota bērnu un jauniešu ar dažādiem funkcionāliem traucējumiem vajadzībām, un jau nākamgad te sāks darboties jauni sociālie pakalpojumi Daugavpils un visas Latvijas iedzīvotājiem.

Saņemot atzinības rakstus, Daugavpils pilsētas pašvaldības Sociālo jautājumu komitejas priekšsēdētāja Nataļja Kožanova uzsvēra, ka ērtas un pieejamas dzīves vides nodrošināšana iedzīvotājiem ir viens no svarīgākajiem pašvaldības mērķiem. Viņa no sirds pateicās ikvienam darbiniekam, kas profesionāli un centīgi ik dienu pilda savus pienākumus, rūpējoties par to, lai pilsētas mazaizsargātajiem iedzīvotājiem būtu nodrošināti labvēlīgi dzīves apstākļi.

Deinstitucionalizācija (DI) ir pakalpojumu sistēmas izveide, kas sniedz personai, kurai ir ierobežotas spējas sevi aprūpēt, nepieciešamo atbalstu, lai tā spētu dzīvot mājās vai ģimeniskā vidē. Daugavpilī DI projekta ietvaros ne vien labiekārtots Dienas aprūpes centrs personām ar garīga rakstura traucējumiem un Sociālo pakalpojumu centrs bērniem un jauniešiem “Priedīte”, bet arī izveidots Bērnu nams-patversme Cietokšņa mikrorajonā (Komandanta ielā 3), kur tiks nodrošināts ģimeniskai videi pietuvināts pakalpojums “3 x 8”, un pielāgota infrastruktūra sociālo pakalpojumu nodrošināšanai personām ar garīga rakstura traucējumiem „Grupu mājā (dzīvoklī)”18.Novembra ielā 354V, kas sāks savu darbību jau nākošā gada sākumā.

 

 

Informāciju sagatavoja:

Daugavpils pilsētas pašvaldības Komunikācijas nodaļa,

Attīstības departaments