Daugavpils radošos aicina līdzdarboties pilsētas kultūras stratēģijas un Eiropas kultūras galvaspilsētas pieteikuma sagatavošanā Pilsētas ziņas

755
Daugavpils radošos aicina līdzdarboties pilsētas kultūras stratēģijas un Eiropas kultūras galvaspilsētas pieteikuma sagatavošanā

2021.gada 15.janvārī pulksten 10.00 notiks tiešsaistes seminārs “Daugavpils kā starptautiski atpazīstamas pilsētas nākotnes veidošana”, kurā aicināti piedalīties Daugavpils kultūras institūciju un radošo organizāciju pārstāvji, kas ieinteresēti līdzdarboties Daugavpils unikālā kultūras piedāvājuma Eiropai attīstīšanā!

Lai Daugavpils vairotu starptautisko atpazīstamību Eiropā kā daudzveidīgs kultūras centrs, ar dažādu kopienu atbalstu īstenojot drosmīgas un inovatīvas idejas kultūras un citās jomās, Daugavpils pilsētas dome 2020.gadā lēma piedalīties konkursā par Eiropas kultūras galvaspilsētas titulu 2027. Pilsētas piedāvātās programmas pieteikums jāiesniedz jau šī gada jūnijā. Par titula piešķiršanu lems starptautiska žūrija, otrai konkursa kārtai izvirzot labākos Latvijas pilsētu pieteikumus. Līdzīgs konkurss paralēli noris Portugālē, izvēloties otru Eiropas kultūras galvaspilsētu 2027, kas tālāk veidos sadarbību ar partnerpilsētu Latvijā.

Seminārā varēs iegūt informāciju par Eiropas kultūras galvaspilsētas programmas kritērijiem un līdzdalības iespējām Daugavpils piedāvājuma veidošanā, nākot klajā ar savām projektu iecerēm. Tāpat tiks sniegta informācija par Daugavpils kultūras attīstības programmas 2021 – 2027 tapšanu un līdzdalības iespējām, izvirzot kopīgus mērķus Daugavpils kultūrvides bagātināšanā un auditorijas iesaistes paplašināšanā.

Semināra programma:

10:00   Ievads. Daugavpils ieceres 2027.

            Radošas pilsētas mūsdienīga un ilgtspējīga kultūrpolitika jeb kāpēc mums nepieciešama pilsētas kultūras stratēģija?

11:00   Pauze

11:15   Eiropas kultūras galvaspilsētas titula piešķiršanas galvenie nosacījumi un ieguvumi

            Citu Eiropas kultūras galvaspilsētu projektu piemēri

             Projektu izvēles galvenie kritēriji un līdzdalības iespējas

12:15   Atbildes un jautājumi. Noslēgums

 

Seminārs notiks Zoom vidē. Interesentus aicinām pieteikties iepriekš (līdz 14.janvāra pulksten 18.00), aizpildot reģistrācijas anketu . Atbildes uz anketas jautājumiem mums palīdzēs veidot kopīgu vīziju Daugavpils kultūrvidei!

Semināru organizē Daugavpils pilsētas dome un Kultūras pārvalde sadarbībā ar Vizionārās kultūras fondu, domnīcu Culturelab un Latvijas Kultūras akadēmiju.

Papildu informācija:

Diāna Soldāne

Daugavpils pilsētas domes

Kultūras pārvaldes vadītājas vietnieces p.i.

tālr.28378679, e-pasts: diana.soldane@daugavpils.lv

Izmantojiet Google Translate, lai tulkotu vietni

Daugavpils valstspilsētas pašvaldība neuzņemas atbildību par tulkojuma precizitāti!