Šobrīd Daugavpilī

DAUGAVPILS PILSĒTAS DOME VĒRSĪSIES SAEIMĀ, LAI ATBALSTĪTU DAUGAVPILS UNIVERSITĀTI Pilsētas ziņas

1263
DAUGAVPILS PILSĒTAS DOME VĒRSĪSIES SAEIMĀ, LAI ATBALSTĪTU DAUGAVPILS UNIVERSITĀTI

4. martā notiks Daugavpils pilsētas domes Izglītības un kultūras komitejas sēde, kurā izskatīs pašvaldības iespējas atbalstīt universitātes statusa saglabāšanu Daugavpils Universitātei.

Lai paustu atbalstu Daugavpils Universitātei un veicinātu tās statusa saglabāšanu, 4. martā notiks Daugavpils pilsētas domes Izglītības un kultūras komitejas sēde. Tajā piedalīties aicināti arī Daugavpils Universitātes vadības pārstāvji. Sēdes laikā tiks izskatīts jautājums vērsties Latvijas Republikas Saeimā kā arī pie valdības, un aicināt nevirzīt tālākai skatīšanai Augstskolu likumu pašreizējā redakcijā, lai nepieļautu, ka Daugavpils Universitāte zaudē universitātes statusu.

Latvijas Republikas Saeimā tiek virzīti grozījumi Augstskolu likumā. Grozījumi paredz noteikt studentu kritērija slieksni – 4000 studentu augstākās izglītības iestādēs ar universitātes statusu. Tieši šāds kritērijs apdraud iespēju universitātes statusa saglabāšanai Daugavpils Universitātei. Jāpiebilst, ka visām citām augstākās izglītības iestādēm šāds plānotais slieksnis ir atcelts, bet universitātēm saglabāts.

 “Daugavpils ir lielākais Latgales reģiona izglītības un zinātnes centrs, kā arī nozīmīgs mūsu pilsētas dzinējspēks,”  norāda Daugavpils pilsētas domes priekšsēdētājs Igors Prelatovs, “Es augstu vērtēju Daugavpils Universitātes panākumus izglītības procesā un daudzos sasniegumus pētnieciskajā darbībā. Uzskatu, ka, gan Daugavpils, gan Latgales izaugsmei ir ļoti svarīgi, lai tā arī turpmāk saglabātu universitātes statusu. Kā pašvaldība esam ieinteresēti, lai jaunieši Daugavpili izvēlas par studiju vietu, un savu turpmāko dzīvi saista ar mūsu pilsētu. Pašvaldībai ir svarīgi, lai Daugavpils arī turpmāk būtu universitātes pilsēta.”

 

 

Informāciju sagatavoja:

Daugavpils pilsētas domes

Sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļa