Šobrīd Daugavpilī

Daugavpils pieteiks konkursam “Gada labākā būve Latvijā” 6 objektus Pilsētas ziņas

957

Aizvadītais gads Daugavpilij bijis ļoti ražens būvniecības un attīstības jomā. Noslēgušies vairāki projekti, ekspluatācijā nodotas pārbūvētās ēkas un jaunbūves, vizuāli pārvērtušās plašas teritorijas dažādos pilsētas mikrorajonos. Paveiktais ļauj Daugavpilij ne vien piedalīties prestižajā konkursā-skatē “Gada labākā būve Latvijā”, kas tiek rīkots jau vairāk nekā 20 gadus,  bet arī virzīt uzvarai tajā uzreiz sešus objektus dažādās nominācijās.

Nominācijā Inženierbūvju/infrastruktūras būvju pārbūve tiek prezentēti divi projekti:  Rīgas ielas pārbūve posmā no Cietokšņa ielas līdz Ģimnāzijas ielai pilsētas vēsturiskajā centrā un Bruģu ielas pārbūve posmā no 18.novembra ielas līdz Ūdensvada ielai un Dzirnavu ielas pārbūve posmā no Vidus ielas līdz Bruģu ielai Gajoka rūpnieciskajā zonā.

Smiltenes ielas divlīmeņu pārvada ar pievadiem būvniecība līdz Smilšu un Kauņas ielu krustojumam tiek virzīta nominācijā Jauna inženierbūve/infrastruktūras būve. Šajā pašā nominācijā pieteiks arī jaunas tramvaja līnijas būvniecību posmā 18.Novembra iela – Stropu ciems. Savukārt  Jauno Stropu promenādes izbūve un pludmales labiekārtojums sacentīsies par uzvaru nominācijā Teritorijas labiekārtojums – publiskā un privātā.

Daugavpils Dizaina un mākslas vidusskolas “Saules skola” apbūves komplekss tiks virzīts uzreiz trīs nominācijās: ēka Saules ielā 6 cīnīsies par labākās Jaunbūves titulu publisko ēku kategorijā, ēka Saules ielā 2 – nominācijā “Pārbūve”, bet kvartāla apbūve kopumā un publiskā ārtelpa (iekšējais pagalms un skolai pieguļošās ielas) tiks virzīti kā gada Publiskās ārtelpas objekts.

Pieteikumu pieņemšana noslēgsies 2021. gada 25. janvārī, bet skates rezultāti tiks paziņoti marta sākumā. Tikmēr Daugavpilī turpinās darbs arī pie citiem vērienīgiem objektiem, kuriem noteikti būs visas izredzes kļūt par nākamo gadu labākajām būvēm Latvijā.

Konkursu “Gada labākā būve Latvijā” jau 23. reizi organizē Latvijas Būvnieku asociācija un Latvijas Būvinženieru savienība sadarbībā ar būvniecības nozares organizācijām, VAS “Valsts nekustami īpašumi”, Būvniecības valsts kontroles biroju un citām institūcijām. Skates “Gada labākā būve” galvenais mērķis ir paaugstināt būvniecības procesa kvalitāti, popularizējot izcilākos objektus un nozares labās prakses piemērus Latvijā un ārzemēs, atbalstīt profesionālo izaugsmi un darba kvalitāti, uzteikt un motivēt nozares profesionāļus augstiem sasniegumiem. Tajā ik gadu piedalās izcili privātās un publiskās būvniecības piemēri, kā arī labākie restaurācijas, inženierbūvju, ainavas labiekārtošanas projekti un objekti citās nominācijās.

Sižetu sagatavoja Daugavpils pilsētas domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļa.