Daugavpils peldvietās ūdens kvalitāte atbilst prasībām Pilsētas ziņas

625
Daugavpils peldvietās ūdens kvalitāte atbilst prasībām

Daugavpils valstspilsētas pašvaldības iestāde “Komunālās saimniecības pārvalde” informē, ka ūdens kvalitāte Daugavpils pilsētas peldvietās atbilst kvalitātes prasībām, bet ūdeni no Avotiņu parka un Mežciema apkaimes avotiem nevārītu nav ieteicams lietot uzturā.

Komunālās saimniecības pārvalde kopā ar Pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskā institūta BIOR pārstāvjiem jūlijā veica pašvaldības ūdenstilpju peldvietu ūdens kvalitātes paraugu ņemšanu, kā arī pārbaudīja dzeramā ūdens kvalitāti avotam Ķīmijas apkaimes Avotiņu parkā un diviem avotiem Mežciema apkaimē.

Iegūtie ūdens paraugu analīžu rezultāti liecina, ka 11 pilsētas peldvietās -  Ruģeļu ūdenskrātuves peldvietā, Gubiščes ezera peldvietā, Mazā Stropu ezera peldvietā, Lielā Stropu ezera Centrālajā peldvietā, Lielā Stropu ezera peldvietā “Stropu Vilnis”, Šuņezera peldvietā, Plotičku ezera peldvietā, Zirgezera peldvietā, Porohovkas ezera peldvietā, Stropaka ezera peldvietā, Lielā Trijkārtu ezera peldvietā ūdens kvalitāte atbilst normatīvo aktu prasībām un tajās droši var peldēties.

Arī Esplanādes peldvietā ūdens kvalitāte atbilst normatīvo aktu prasībām, tomēr, ņemot vērā samērā neseno putnu gripas uzliesmojumu, Komunālās saimniecības pārvalde aicina iedzīvotājus atturēties no peldēšanās šajā peldvietā.

Balstoties uz saņemtajiem avotu ūdens kvalitātes rezultātiem Komunālās saimniecības pārvalde informē, ka Avotiņu parka avota un Mežciema apkaimes avotu ūdeni ieteicams lietot uzturā pēc tikai novārīšanas.

 

 

Informāciju sagatavoja:
Daugavpils pašvaldības centrālās pārvaldes
Komunikācijas nodaļa
www.daugavpils.lv
www.facebook.com/daugavpilsdome
www.instagram.com/daugavpils.lv

Izmantojiet Google Translate, lai tulkotu vietni

Daugavpils valstspilsētas pašvaldība neuzņemas atbildību par tulkojuma precizitāti!