Šobrīd Daugavpilī

Daugavpils Pašvaldības policija strādā pastiprinātā režīmā Pilsētas ziņas

541
Daugavpils Pašvaldības policija strādā pastiprinātā režīmā

Sakarā ar valstī izsludināto ārkārtējo situāciju, Pašvaldības policija un Valsts policija pāriet uz pastiprināto darba režīmu, kas paredz ieviesto epidemioloģisko drošības pasākumu pārbaudi tirdzniecības vietās, sabiedriskajā transportā, ārstniecības iestādēs u.c. Primāri tiks kontrolēta sejas masku lietošana un cilvēku pulcēšanās noteikumu ievērošana, bet Valsts policija pastiprinās to personu kontroli, kurām noteikta pašizolācija.

Atbilstoši Ministru kabineta rīkojumam, Pašvaldības policijai un Valsts policijai būs jāveic pēkšņas masveida pārbaudes sabiedriskās vietās. Valdība arī atzīmē, ka, Covid-19 saslimšanai paplašinoties, policijas kontroles intensitāte un piemēroto sodu biežums būtiski pieaugs.

Daugavpils pašvaldības policijā norāda, ka ārkārtējās situācijas pirmajā nedēļā tās darbinieki centīsies maksimāli plaši īstenot skaidrošanas, profilaktiskos pasākumus. Analoģiski iepriekšējā gada ārkārtējai situācijai, šobrīd likumsargu prioritāte nav sodīšana, naudas sodu noteikšana par spēkā esošo noteikumu neievērošanu – tas ir pēdējais līdzeklis, ja persona uzvedas neadekvāti un rupji ignorē policijas lūgumus.

Pašvaldības policija aicina iedzīvotājus būt saprotošiem un ievērot visus ierobežojumus, lai pēc iespējas efektīvāk varētu cīnīties pret Covid-19 straujo izplatību mūsu sabiedrībā.

Daugavpils pilsētas pašvaldības Sabiedrisko attiecību un marketinga nodaļa