Šobrīd Daugavpilī

Daugavpils pašvaldība turpina meklēt risinājumus medikamentu pieejamības uzlabošanai Pilsētas ziņas

1058

Latvijā ir patērētājiem nelabvēlīgākais zāļu cenu veidošanas mehānisms Baltijas valstīs. Pie šāda secinājuma nonākusi Konkurences padome (KP) tirgus uzraudzībā. Tās veiktais pētījums liecina: pat ja zāļu ražotāji medikamentiem Latvijā nosaka zemākas cenas nekā Lietuvā un Igaunijā, cenu veidošanas mehānisma dēļ Latvijas patērētājiem zāles var izmaksāt dārgāk.  Daugavpils pašvaldības vadībai šī problēma ir zināma jau sen. Lai to risinātu, pirms diviem gadiem tika apsvērta ideja par pašvaldības aptieku tīkla izveidi, taču to liedz Latvijas likumdošana. Tomēr risinājumus situācijai turpina meklēt. Viens no variantiem, ko izskata pašlaik, ir atvērta tipa aptiekas izveide uz Daugavpils Reģionālās slimnīcas bāzes.

SIA “Daugavpils Reģionālā slimnīca” rīcībā ir slēgtā tipa aptieka, kas nodrošina ar medikamentiem slimnīcas pacientus ārstēšanas laikā. Taču tā nedrīkst pārdot zāles pa tiešo patērētājiem, kā to dara komersants. Tajā pat laikā cenas šajā aptiekā ir ievērojami zemākas, nekā turpat slimnīcā esošajā komercaptiekā. Dažiem medikamentiem šī starpība ir līdz pat septiņām reizēm. Nomas līgums ar DRS telpās esošo komercaptieku beidzas šī gada beigās un Valsts zāļu aģentūrai ir nosūtīts lūgums ļaut izveidot tās vietā aptieku, kur medikamenti būtu pieejami par slimnīcas slēgtā tipa aptiekas cenām.

Ja projektu izdosies veiksmīgi īstenot, nākamgad atvērtā tipa aptieka varētu sākt darboties DRS telpās, bet pēc tam – arī citviet pilsētā, nodrošinot pilsētniekiem iespēju iegādāties medikamentus bez liekiem uzcenojumiem. 

Lēmumu par to, vai SIA “DRS” saņems licenci, pieņems Zāļu valsts aģentūra. Tikmēr Daugavpils pilsētas domes vadība cenšas risināt problēmu valsts līmenī, uzrunājot valsts vadību ar lūgumu izskatīt spēkā esošo likumdošanu un pievērst pastiprinātu uzmanību nesamērīgi augstu cenu izveidei tik vitāli svarīgajā nozarē.

Situācija, ko aktualizēja Daugavpils domes priekšsēdētājs A.Elksniņš, izraisīja plašu rezonansi arī republikas plašsaziņas līdzekļos. Vairāk par to lasiet šeit.

Sižetu sagatavoja Daugavpils pilsētas domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļa.

Kopīgot šo videoklipu:
Ievietot video Jūsu vietnē (HTML – kods)
Videoklipa izmēri:
Izmantojiet Google Translate, lai tulkotu vietni

Daugavpils valstspilsētas pašvaldība neuzņemas atbildību par tulkojuma precizitāti!