Šobrīd Daugavpilī

Daugavpils pašvaldība aicina iesaistīties “Zemes stundas” norisē Pilsētas ziņas

241
Daugavpils pašvaldība aicina iesaistīties “Zemes stundas” norisē

Sestdien, 25. martā visā pasaulē norisināsies akcija “Zemes stunda”, kad cilvēki visā pasaulē velta stundu zemei, simboliski izslēdzot gaismu un aktualizējot dabas izzušanas un klimata krīzi globālā mērogā. Arī Daugavpils valstspilsētas pašvaldība aicina iestādes, uzņēmumus un iedzīvotājus iesaistīties “Zemes stundas” norisē.

“Zemes stunda” ir Pasaules dabas fonda rīkots starptautisks pasākums marta pēdējās sestdienas vakarā no plkst. 20.30 līdz 21.30 pēc vietējā laika, ikviens aicināts uz stundu izslēgt gaismu un maznozīmīgās elektroierīces, tādā veidā aktualizējot klimata pārmaiņas un popularizējot elektroenerģijas taupīšanu ikdienā.

Pirmo reizi “Zemes stunda” notika 2007. gada 31. martā, kad vairāk nekā 2,2 miljoni iedzīvotāju un 2000 uzņēmumu Sidnejā, Austrālijā, uz vienu stundu izslēdza apgaismojumu, tādējādi aizsākot “Zemes stundas” kustību. Savukārt tagad šī stunda ir kļuvusi par globālu notikumu, kurā piedalās vairāk nekā 190 valstis, paužot savu atbalstu klimata pārmaiņu apturēšanai un dabas daudzveidības saglabāšanai.

Atbalstot šo akciju, arī Daugavpils pilsētas pašvaldība aicināja savas iestādes un uzņēmumus piedalīties “Zemes stundas” norisē un 25. martā no plkst. 20.30 līdz plkst. 21.30 izslēgt fasādes apgaismojumu uzņēmumu un iestāžu ēkām vai objektiem, neradot risku iedzīvotāju drošībai un uzņēmuma/iestādes mantai. Pašvaldība aicina arī Daugavpils iedzīvotājus citus pilsētas uzņēmumus savas darbības iespēju robežās veltīt stundu zemei, izslēdzot apgaismojumu un maznozīmīgo elektrotehniku.

 

Informāciju sagatavoja:

Daugavpils pašvaldības centrālās pārvaldes

Komunikācijas nodaļa

Izmantojiet Google Translate, lai tulkotu vietni

Daugavpils valstspilsētas pašvaldība neuzņemas atbildību par tulkojuma precizitāti!