Šobrīd Daugavpilī

Daugavpils medicīnas iestādes atsāk pacientu pieņemšanu Pilsētas ziņas

418

Pēc 12.maija, kad Latvijā bija nolemts mīkstināt ārkārtējās situācijas noteiktos drošības pasākumus un ierobežojumus, medicīnas iestādes sāka paplašināt pieejamo pakalpojumu klāstu. Daugavpils poliklīnikās tagad iespējams saņemt ne vien neatliekamo palīdzību, bet arī ambulatoros pakalpojumus, apmeklēt speciālistus un veikt izmeklējumus. Tomēr ar dažiem ierobežojumiem būs jārēķinās līdz pat ārkārtējās situācijas atcelšanai.

SIA “Daugavpils bērnu veselības centrs” no 13.maija atjaunoja visu ambulatoro pakalpojumu sniegšanu pilnā apjomā. Tomēr apmeklētājiem, kuriem ir jebkādi elpceļu saslimšanas simptomi vai nesen ir pārciesta elpceļu vai infekcijas slimība, jāizmanto sejas maskas.

Arī SIA “Daugavpils zobārstniecības poliklīnika”, kas iepriekš uzņēma pacientus tikai akūtos gadījumos, atkal sniedz visu veidu zobārstniecības pakalpojumus. 

SIA “Daugavpils reģionālā slimnīca” struktūrvienība “Centra poliklīnika” atsāka strādāt pirmskarantīnas režīmā, bet ar vienu izņēmumu: tagad, lai saņemtu jebkāda veida ambulatoro pakalpojumu, obligāti jāpierakstās iepriekš. To var izdarīt telefoniski (poliklīnikas reģistratūras tālr.nr. 654 22 419), vai aizpildot e-pieraksta formu DRS mājas lapā.

Ārkārtējās situācijas laikā Daugavpils Reģionālā slimnīca nepārtraukti turpina apkalpot akūtos pacientus un cilvēkus ar hronisko slimību saasinājumiem, onkoloģijas slimniekus (ieskaitot šo slimību diagnostiku) un grūtnieces. Iestādē joprojām noteikta stingra karantīna, bet pacientu plūsma sadalīta tādā veidā, lai nepieļautu koronavīrusa potenciālu izplatīšanos. Līdz ar to pagaidām nav pieejama virkne plānveida izmeklējumu, kas veicami tikai slimnīcas telpās. Pacientu plānveida pieņemšanu plāno atsākt pēc 1. jūnija.

Atsaucoties uz pacientu lūgumiem, ar 1.jūniju, ievērojot karantīnas drošības pasākumus, atsāks plānveida operāciju veikšanu un būs iespējams pasūtīt ģimenes dzemdības. Abos gadījumos būs spēkā obligāta prasība: stājoties slimnīcā, būs jāuzrāda COVID-19 negatīvs tests, kas veikts ne vēlāk kā 48 stundas pirms pakalpojuma saņemšanas. Pacients pirms operācijas var veikt valsts apmaksātu testu ar ģimenes ārsta nosūtījumu. Savukārt pavadošajai personai, kas vēlas piedalīties ģimenes dzemdībās, kuru precīzs datums bieži vien ir grūti nosakāms, jārēķinās ar to, ka testēšanu var nākties veikt daudzkārtīgi un tā nebūs valsts apmaksāta.

Pilna informācija par Daugavpils Reģionālās slimnīcas darba laiku, pakalpojumiem un to saņemšanas kārtību atrodama medicīnas iestādes vietnē https://slimnica.daugavpils.lv/.

Pirms sabiedrisko vietu, tajā skaitā medicīnas iestāžu, apmeklējuma, iedzīvotāji aicināti izvērtēt savu veselības stāvokli, bet apmeklējuma laikā ievērot visas drošības prasības, ieturēt divu metru distanci un izmantot nepieciešamos aizsardzības līdzekļus. 

Sižetu sagatavoja Daugavpils pilsētas domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļa.

Kopīgot šo videoklipu:
Ievietot video Jūsu vietnē (HTML – kods)
Videoklipa izmēri: