Šobrīd Daugavpilī

Daugavpils izvirzīs savus objektus konkursam “Gada labākā būve Latvijā 2020” Pilsētas ziņas

554

Jau vairāk nekā divdesmit gadus Latvijā notiek prestižs konkurss-skate “Gada labākā būve Latvijā”, kura piedalās izcili privātās un publiskās būvniecības piemēri, kā arī labākie restaurācijas, inženierbūvju, ainavas labiekārtošanas projekti un objekti citās nominācijās. Šogad, ja no Būvniecības valsts kontroles biroja (BVKB) tiks saņemts pozitīvs lēmums par nodošanu ekspluatācijā, šajā konkursā piedalīsies arī Daugavpils Dizaina un mākslas vidusskola “Saules skola”.

“Saules skolas” jaunās ēkas nodošana ekspluatācijā var notikt jau nākamnedēļ – BVKB pārbaudīs gan pirms kāda laika pabeigto galveno korpusu, gan visjaunāko daļu, kas uzcelta bijušā jaunrades nama “Daiļrade” vietā. Pārbaude varēja notikt arī agrāk, taču tika atlikta tehnisku problēmu dēļ vienotajā būvniecības nozares elektroniskajā sistēmā. Saskaņā ar Daugavpils būvvaldes novērtējumu, jaunais skolas korpuss ir modernākā sabiedriskā ēka pilsētā, un tās projektēšanas sarežģītība ir pielīdzināma tādiem objektiem kā Olimpiskais centrs, Psihoneiroloģiskā slimnīca un Marka Rotko mākslas centrs.

“Saules skolas" ēkas unikalitāte ir saistīta gan ar tās ārējo daļu, kas harmoniski iekļaujas Daugavas krastmalas ainavā, gan iekštelpām, kas pielāgotas mācību vajadzībām visdažādākajās mākslas jomās.

Līdz ar Dizaina un mākslas skolu balvai “Gada labākā būve” citās nominācijās no Daugavpils plāno izvirzīt arī Smiltenes ielas ceļa pārvadu, kā arī Bruģu ielas promenādi un Lielā Stropu ezera promenādi. Pieteikumu pieņemšana noslēgsies 2021. gada 25. janvārī, bet skates rezultāti tiks paziņoti marta sākumā. Plašāka informācija par visiem nominētajiem objektiem un konkursa finālu būs pieejama portālā www.buvniekupadome.lv.

Konkursu “Gada labākā būve Latvijā” jau 23. reizi organizē Latvijas Būvnieku asociācija un Latvijas Būvinženieru savienība sadarbībā ar būvniecības nozares organizācijām, VAS “Valsts nekustami īpašumi”, Būvniecības valsts kontroles biroju un citām institūcijām. Skates “Gada labākā būve” galvenais mērķis ir paaugstināt būvniecības procesa kvalitāti, popularizējot izcilākos objektus un nozares labās prakses piemērus Latvijā un ārzemēs, atbalstīt profesionālo izaugsmi un darba kvalitāti, uzteikt un motivēt nozares profesionāļus augstiem sasniegumiem.

Sižetu sagatavoja Daugavpils pilsētas domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļa.