Daugavpils iedzīvotāji aicināti novērtēt pilsētas kultūras piedāvājumu un gatavību iesaistīties Eiropas kultūras galvaspilsētas programmas veidošanā Pilsētas ziņas

1614

Daugavpils iedzīvotāji aicināti novērtēt pilsētas kultūras piedāvājumu un gatavību iesaistīties Eiropas kultūras galvaspilsētas programmas veidošanā, piedaloties aptaujā. Līdztekus Daugavpilij šajā programmā plāno piedalīties arī Liepāja, Kuldīga, Jūrmala, Cēsis, Jelgava un Jēkabpils, kas pretendē gan uz starptautisku atzinību, gan uz finansējumu, pateicoties kam būs iespējamas daudzas pozitīvas pārmaiņas kultūras dzīvē.

Šī aptauja ir svarīga ne tikai dalībai Eiropas kultūras galvaspilsētas programmā, bet arī pilsētas kultūras piedāvājuma novērtēšanai. Aptaujā iegūtie dati tiks izmantoti Daugavpils kultūras attīstības programmas 2021-2027 izstrādē.

2014. gadā Eiropas kultūras galvaspilsētas titulu ieguva Ūmeo pilsēta Zviedrijā un Rīga, bet tagad šāda iespēja ir Daugavpilij, kas ir bagāta ar savu kultūras, mākslas un vēstures mantojumu. Ja Daugavpils lems piedalīties šajā programmā, tad pieteikums būs jāiesniedz līdz šī gada jūnija sākumam.

Pozitīvas programmas norises gadījumā Daugavpilis varēs iekļūt otrajā kārtā, kas turpināsies līdz 2022. gada pavasarim, un tā paša gada vasarā būs zināms arī uzvarētājs. Tādējādi pilsēta-uzvarētājs piecu gadu garumā varēs īstenot plašu attīstības programmu kultūras nozares jomā, piesakoties finansējumam dažādiem valsts un Eiropas avotiem.

Saskaņā ar programmas organizatora, - Eiropas Savienības, ideju, būtisks šajā procesā ir nevis tas, kāda tieši pilsēta iesaistās cīņā par Eiropas kultūras galvaspilsētas titulu, bet gan tas, kas var mainīties konkrētas pilsētas uzvaras gadījuma. Tāpēc ir svarīgi noskaidrot pēc iespējas vairāku pilsētas iedzīvotāju un regulāro viesu viedokli. To var izdarīt līdz 15. februārim pilsētas domes mājas lapā aizpildot veidlapu:

Aptaujas anketa latviešu valodā

Aptaujas anketa krievu valodā

Papildus aptaujai, Eiropas kultūras galvaspilsētas programmas ietvaros ir plānoti tematiski pasākumi un semināri, tuvākais no kuriem notiks 5. februārī platformā Zoom ar inovāciju eksperti Vitu Brakovsku. Informācija un reģistrācijā uz šo un citiem semināriem drīz tiks publicēta portālā daugavpils.lv.

Sižetu sagatavoja Daugavpils pilsētas domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļa.

 

Izmantojiet Google Translate, lai tulkotu vietni

Daugavpils valstspilsētas pašvaldība neuzņemas atbildību par tulkojuma precizitāti!