Šobrīd Daugavpilī

Daugavpils Dzimtsarakstu nodaļa pieņemta ekspluatācijā pēc vērienīga remonta Pilsētas ziņas

1780

Daugavpils Dzimtsarakstu nodaļa Raiņa ielā 27 ir pieņemta ekspluatācijā pēc vērienīga divus gadus ilguša remonta, kas ietvēra vienlaicīgi divus projektus: energoefektivitātes paaugstināšanu un iekšdarbus. Būvniecības valsts kontroles birojs (BVKB) veica rūpīgu objekta un dokumentācijas pārbaudi, un tagad, pēc visu formalitāšu nokārtošanas, Dzimtsarakstu nodaļa var turpināt darbu atjaunotajā ēkā.

Daugavpils Dzimtsarakstu nodaļas ēka ir būvēta tieši pirms 40 gadiem, un kopš tā laika tajā ne reizi netika veikts kapitālais remonts. Tagad rekonstrukcijas gaitā tika siltināta fasāde, nomainīti logi, pilnībā atjaunotas apkures, ventilācijas, apgaismojuma un ūdensapgādes sistēmas, izremontētas telpas un kāpnes. Ir ierīkots pacēlājs, lai ceremonijās varētu piedalīties arī cilvēki ar kustību traucējumiem. Darbi mazāk skāra Bāriņtiesas telpas, kur agrāk jau bija veikts kosmētiskais remonts.

Renovācijas ietvaros tika rūpīgi saglabāta Lielās zāles vitrāža, skaistās dekoratīvās lustras un citi elementi. Izremontēta arī “Šampanieša zāle”, kas ilgu laiku bija slēgta. Tajā jaunlaulātie un viņu tuvinieki varēs pavadīt patīkamus brīžus pēc laulības noslēgšanas, tai skaitā sliktu laikapstākļu gadījumā. Dzimtsarakstu nodaļā būs arī jaunas, speciāli pasūtītas mēbeles, kuru transportēšana pagaidām ir aizkavējusies Covid-19 pandēmijas dēļ.

Diemžēl epidemioloģisko ierobežojumu dēļ svinīgie pasākumi Dzimtsarakstu nodaļā pagaidām ir aizliegti – ir atļauta tikai laulību noformēšanas juridiskā procedūra ārpus Lielās zāles, kurā var piedalīties līgava ar līgavaini un divi liecinieki. Tomēr, tiklīdz šie ierobežojumi tiks atcelti, jaunlaulātie un viesi varēs krāšņi un eleganti nosvinēt šo zīmīgo dzīves notikumu.

Energoefektivitātes paaugstināšanas projekts, pateicoties kuram ēka ieguva augsto «B» klases energosertifikātu, ļaus Dzimtsarakstu nodaļas ēkai ievērojami samazināt izdevumus par enerģiju, savukārt veiktais remonts priecēs ne tikai ēkas apmeklētāju, bet arī garāmgājēju acis.

Sižetu sagatavoja Daugavpils pilsētas domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļa.

 

Izmantojiet Google Translate, lai tulkotu vietni

Daugavpils valstspilsētas pašvaldība neuzņemas atbildību par tulkojuma precizitāti!