Šobrīd Daugavpilī

Daugavpils cietoksnī turpinās labiekārtošanas un restaurācijas darbi Pilsētas ziņas

833

Neskatoties uz koronavīrusa izraisīto ārkārtas situāciju valstī, Daugavpilī turpina īstenot vairākus celtniecības projektus. Viens no vērienīgākajiem un ambiciozākajiem ir Inženieru arsenāla rekonstrukcijas un konservācijas projekts Daugavpils cietoksnī, kur vēlāk tiks izveidots tehnikas un industriālā dizaina muzejs.

Arsenāla restaurācija, kurai jānoslēdzas nepilnu divu gadu laikā, rit labā tempā – jau tiek uzstādītas jauno jumtu spāres, bet iekšpagalma tīrīšanas laikā tika atklāts vēsturiskais bruģis. Pārmaiņas piedzīvo arī ēkas fasāde no Imperatora ielas. Kopumā objektā vienlaikus strādā ap 50 cilvēkiem. Koronavīrusa profilakses nolūkos katram no viņiem ik rītu pārbauda temperatūru, darbinieki ir nodrošināti ar visiem nepieciešamiem dezinfekcijas līdzekļiem.

Restaurācijai jau tiek gatavota vēl viena cietokšņa būve – 7. bastiona pulvera noliktava. Šo ēku plānots pārvērst par Marka Rotko mākslas centra papildus izstāžu sektoru, kas būs veltīts izcilajam keramiķim Pēterim Martinsonam. Pārveidosies arī noliktavai pieguļošā teritorija. Šos darbus veic Latvijas un Krievijas pārrobežu sadarbības projekta (“LV-RU HERITAGE”) ietvaros. Tas tika uzsākts jau pirms dažiem gadiem, bet visas formalitātes tika nokārtotas tikai tagad. Saskaņā ar plānu, objektam jābūt nodotam ekspluatācijā pēc 2 gadiem kopš līguma parakstīšanas brīža.

Vēl viens svarīgs uzdevums Daugavpils cietokšņa vizuālā tēla uzlabošanā ir vaļņu attīrīšana no brīvi augošiem kokiem un krūmiem. Paziņojumu par šo ieceri Komunālās saimniecības pārvalde ir nodevusi publiskai apspriešanai. Rakstiskas atsauksmes un komentāri iesniedzami e-pastā: ksp@daugavpils.lv līdz 24.aprīlim (aptaujas anketa, koku foto).

Inženieru arsenāla rekonstrukcijas un konservācijas projekts tiek veikts Eiropas reģionālās attīstības fonda specifiskā atbalsta mērķa 5.5.1. projektā Nr. 5.5.1.0/17/I/007 “Rīteiropas vērtības”. Būvdarbu iekštelpu restaurāciju un inženiertīklu izbūvi (būvniecības 3. kārta) veic specifiskā atbalsta mērķa 5.5.1. projektā Nr. 5.5.1.0/18/I/002 “Kultūras mantojuma objekta publiskās ārtelpas attīstības un pieejamības veicināšana tūrisma pakalpojumu daudzveidošanai Daugavpils pilsētā”. Būvdarbus pulvera noliktavā un pieguļošā teritorijā īstenos Latvijas-Krievijas pārrobežu sadarbības programmas 2014.-2020. gadam projektā Nr. LV-RU-002 “Kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšana un veicināšana Latvijā un Krievijā” (LV-RU HERITAGE).

Sižetu sagatavoja Daugavpils pilsētas domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļa.

 

Kopīgot šo videoklipu:
Ievietot video Jūsu vietnē (HTML – kods)
Videoklipa izmēri: